Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Gitarlar

Gitar

Gitar, ses perdeleri ile tellere sahip olarak telli müzik aletleri içerisinde yer alan pena ve parmak aracığı ile icrası sağlanan yan kısımları oval yapıda olarak sekiz sayısıyla benzerlik gösteren bir çalgı aletidir. Gitarın tarihsel sürecine baktığımızda atasının Orta Asya’da telli çalgı aletlerinden olan ud olduğu söylenilmekle birlikte Orta Asya’dan göç ederek Avrupa’ya giden Orta Doğu Türkleri bu çalgı aletinde değişiklikler gerçekleştirmişlerdir. Gitarlar ton ve tını özellikleri ile birçok müzik türünde kullanım alanı bulmaktadırlar. Bu müzik aletlerinin gövde, burgu, perde, sap, köprü, teller ve ses deliği gitarın bölümlerini oluşturmaktadır. Tel donanımları 6 adet olmak üzere bunların yanı sıra 5, 7 ve 12 adet tel donanımlı olmak üzere türleri de bulunmaktadır. Türleri itibariyle naylon ve metal gibi farklı tel özelliklerine ve farklı ahşap seçeneklerine sahiptirler. Gitar türlerini inceleyecek olursak; klasik gitar, elektro gitar, akustik gitar, bas gitar, 7 telli gitar, perdesiz gitar, 12 telli gitar, lap steel gitar, jazz gitar ve weissenborn gitar olarak farklı tür ve özelliktedirler. 

 

Bu gitar türlerinden bazılarını inceleyerek açıklayacak olursak bunlar;

 

Klasik gitar, telli müzik aletlerinden olan gitar çeşitlerinin atası olarak bilinmekte olup gövdesinin orta bölümünde ses delikleri bulunmaktadır. Bu gitar türünün tel donanımları; 3 adet kalın olarak ipek üzerine sarımlı çelik yapıdaki olan tel ile 3 adet ince olarak naylon yapıdaki tel özelliklerinden meydana gelmektedir. Kullanımları birçok alanda olarak olmakla birlikte yaygın olarak flamenko ve klasik müziklerde kullanılmaktadırlar. Çalım teknikleri farklı aletleridir.

 

Akustik gitar, çalınımları genellikle pena aparatı ile yapılan görünümüyle klasik gitara benzeyen fakat ona göre daha irice ve basık yapıda olan en kalın 4 adet tel donanımı sarımlı çelik yapıda olan, 2 adet tel donanımı ise sarımsız çelik yapısında olan bir gitar türüdür. Ses özelliğiyle gür ve sert yapıda olduğu için temiz bir ses olanağı sunar. Kullanım alanları olarak rock, caz ve blues gibi müzik türlerinde kullanılmaktadır.

 

Elektro gitar, teller üzerindeki ses oluşumları ile birlikte donanımlarında bulunan manyetik cihazlar aracılığı ile sesleri elektrik akım özelliğine çevirerek amfi ile yüksek ses seviyeleri yakalanabilen bir gitar türüdür. Üzerindeki donanımlar sayesinde ses ve ton ayarları yapılabilen bu gitarlar pop, r&b, heavy metal, punk, caz ve rock n roll gibi müzik türlerinde kullanım alanları bulmaktadır. Elektronik gitarlar türlerine göre katı ve boş gövdeli olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

 

Bas gitar, kalın ses özelliklerinde güzel icralar sunabilen akustik ve elektronik yapıdaki türleri olan ses özelliği normal gitar düzeylerinden 1 oktav kalın olan 4, 5, 6, 7 ve 12 telli olarak kafasız ve perdesiz özellikteki çeşitleri bulunan bir gitar türüdür. Bu gitar metal, r&b, caz, blues, rock ve punk müzik türü gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 

 

Gitar Fiyatı

Gitar fiyatı, faklı türdeki gitarların yapı ve teknik özelliklerine göre yani ham madde ve el işçiliği gibi seçeneklerle değişmekte olup marka ve model bazındaki seçeneklere göre de farklılıklar göstermektedir. Başlangıç seviyesi ve profesyonel kullanımlar için birçok model bulunmakta olup kullanım alanlarına göre uygun fiyat ve performans seçenekleri ile makul fiyat aralıklarında garanti olanakları ile gitar türleri temin edilebilirler.

Sıralama:

Gitarlar

Gitarlar, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Gitarlar tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Gitarlar

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.