Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Klasik Gitar

Klasik gitar

Klasik gitar, en çok kullanılan ve bilinen türdür. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılmasının en büyük sebebi hem oldukça kullanışlı hem de oldukça uygun modellerdir. Birçok kişinin ilk tecrübe ettiği gitar türüdür. Bunun en büyük sebebi ise tını ve kullanım bakımından öğrenim aşamasında olan kişiler için oldukça elverişli ürünler olmasıdır. Bu yazımda klasik gitarı birçok açıdan detaylı ve kapsamlı bir şekilde ele alacağım. İlk olarak genel gitar hakkında bilgi vermek istiyorum…

 

Gitar, temel olarak gövde, sap ve burgulardan oluşan telli bir çalgı aletidir. Oldukça güzel tını ve seslere sahiptir. Genel olarak birçok gitar modelinde gövde üzerinde ses deliği bulunmaktadır. Bu ses deliği sesi daha kuvvetli bir şekilde iletilmesi için gitarlara eklenmiş içerisinde hava olan tellere temas ettiğimiz alanın tam altında konumlandırılmış yerdir. Bu ses deliğinin alt kısmında köprü bulunmaktadır. Bu köprüye teller bağlanılır ve bu teller sap üzerinden geçerek gitarın en uç kısmında bulunan burgulara uzanmaktadır.  Tellerin yol aldığı bu sap üzerinde perdeler bulunmaktadır. Burgu veya kulak adı verilen sapın en uç kısmında yer alan bu araçlar sayesinde teller gerdirilerek akort yapılmaktadır. Klasik gitarlarda bulunan perdeler kullanıcıya basacağı notalarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Klasik gitar teknolojinin hızla gelişmesinden yüksek seviyede nasibini almış müzik aletidir. Ayrıca bu gitar türü genel olarak ahşap bir maddeden yapılmaktadır.  Birçok kişi tarafından olmazsa olmaz müzik aletlerinden biri olan bu gitar türü batı kültüründen bizlere geçmiş bir parçadır. Yalnız dünya çapında bilinirlik ve popülerliği olan bu müzik aleti türü en çok kullanılan çalgı aletlerinden biridir. Klasik gitarlar iki ana sınıfta değerlendirilmesi gereken müzik aletleridir. Birincisi ilk temel hal olan üzerinde elektronik bağlantısı bulunmayan küçük alanlar için elverişli bir şekilde kullanılabilen gitar modelidir. İkincisi ise oldukça geniş alanlar için kullanılan sesi anfi, hoparlör ve benzeri aygıtlar aracılığı ile arttırarak kullanabileceğiniz gitar türüdür. İkinci bahsettiğim çeşit teknolojinin gelişmesi ve çok daha geniş alanlarda sesin kayıpsız ve sağlıklı bir şekilde aktarılması ve yayınlanılması için geliştirilen modeldir. Bahsetmiş olduğum ikinci türü de yazımın devamında detaylı ve kapsamlı bir şekilde ele alacağım. Öncesinde klasik gitar fiyatlarından bahsetmek istiyorum. Bu konu ile ilgili yapmış olduğum incelemelerde edindiğim bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

 

Klasik gitar fiyatları

Klasik gitar fiyatları, direkt olarak üretici marka ve performans kalitesine oranına göre artıp azalmaktadır. Fakat oldukça yaygın bir şekilde dünya çapında birçok marka tarafından üretilen klasik gitar modelleri olduğu için net bir tutar söylemem çok zordur. Hem çoğu gitar markasının direkt olarak dövizden yüksek oranda etkilenmesinden dolayı hem de yazımın güncel kalabilmesinden dolayı direkt bir fiyat vermeyeceğim. Fakat bilmenizi isterim ki her bütçeye uygun birçok klasik gitar fiyatları bulunmaktadır.  Benim bu konuda size tavsiyem ise ihtiyaç ve kullanım seviyesi göz önüne alınarak kaliteli ve güvenilir bir marka bulunmalı sonrasında ise tasarıma ve kullanışlılığa bakılarak model tercih edilmelidir. En doğru sonuç ise bütçenize uygun, kaliteli ve kullanışlı bir klasik gitar modelidir. Klasik gitar fiyatları ürünün üretildiği ahşam maddenin çeşidi ve türüne göre değişmektedir. Gövde ve sapta kullanılan hammaddenin yanı sıra burgular, tasarım ve benzeri birçok unsur direkt olarak fiyata etki edebilmektedir. Ayrıca en önemli unsurların başında gelen ses kaliteli ve verimliliği de kesinlikle ürünlerde göz önünde bulundurulması gereken önemli unsurlardandır. Tüm bunların yanı sıra birçok üretici markanın farklı seviyelere uygun olarak tasarlanmış birbirinden özel ürünleri bulunmaktadır. Birçok markanın belirli bir başlangıç kalite standartları ve fiyatı bulunmaktadır. Bu yüzden fiyat konusunda sınırı olmayan bu müzik aleti türünü hakkında geniş ve kapsamlı araştırma yapmanız gerekmektedir. Klasik gitar fiyatlarını ele alırken ürünü muhafaza edeceğiniz ve konumlandıracağınız kılıf, stant ve benzeri ek donanımlarıda göz ardı etmeyiniz. Çünkü hem ürünü dış etkenlerden gelebilecek zararlardan koruma hem de uzun vadede verimli bir şekilde kullanabilmek için bu gibi ek donanımlar çok önemli ve satın alınması gerekmektedir. Son olarak benim size tavsiyem ilk defa kullanacak veya tecrübe sahibi olan biri olsun olmasın dikkat etmesi gereken en önemli unsurların başında fiyat gelmektedir. Fiyat derken çok uygun ürünler alın demiyorum imkanlarınız dahilinde en uygun üründe olabildiğince kullanışlı, kaliteli ve uzun vadede kullanabileceğiniz iyi bir markanın ürünleri satın almaya özen gösteriniz. Ayrıca tercih ettiğiniz ürünü bu alanda profesyonel bir tedarik firmasından gerekli incelemeyi yaptıktan sonra talep ediniz. Her firmadan kesinlikle bu tip ürünler satın almayınız. Çünkü birçok markanın sahte ve taklitleri piyasada çokça bulunmaktadır. Bu yüzden ürünü garanti kapsamında olan bir firmadan gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Şimdi ise fiyatlarını da geniş ve kapsamlı bir şekilde ele aldığımız bu gitar türünün en güncel türü olan elektronik modellerini yakından incelemek istiyorum. Bu alanda yapmış olduğum kapsamlı ve detaylı araştırma sonucumu merak ediyorsanız aşağıda bulunan alt başlık altındaki bilgileri dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

 

Elektro klasik gitar

Elektro klasik gitar, son yıllarda en çok tercih edilen anfi, hoparlör ve benzeri elektronik donanımlara bağlanabilmeniz için uygun girişe sahip olan gitar türüdür. Birçok marka tarafından büyük bir özenle geliştirilip üretilmektedir. Gövdesi üzerinde genellikle bir jak girişi bulunan bu gitar türü güçlü bir anfi ve hoparlöre bağlanıldığı takdirde binlerce kişinin işitebileceği ses seviyelerinde performans sunabilmektedir. Hem sesin şiddetini arttırmasının yanı sıra hem de sesin bir çok açıdan karakterine dokunuşlar yapabilmenize olanak tanıyan bu gitar türü görsel olarak da gerçekten ilgi çekici ürünlerdir. Genel olarak birçok marka bu gitar modelinde diğerlerine kıyasla farklı bir tasarım ile ürünlerini sunmaktadır. Hem ilgi çekmek hem de farkını ve tarzını daha çok ortaya çıkarmak için oldukça başarılı seviyelerde ürünler sunmaktadırlar. Benim size tavsiyem bütçeniz uygun ise eğer kesinlikle bu ürünleri satın almanızdır. Çünkü yarının ne getireceğini bilemezsiniz bakarsınız çok yetenekli ve gelecek vad eden bir kullanıcı olursunuz ve kendi çapınızda kafe, salon ve benzeri alanlarda performans sergilemeniz gerekebilir. Hem bu gibi durumlar için hem de üzerinde bulunan çıkış sayesinde sesi dijital ortamlarda daha kaliteli bir şekilde kullanabilmek için olmazsa olmaz bir ek özellik diyebiliriz. Bu yazımda sizlerle klasik gitar, klasik gitar fiyatları ve elektro klasik gitarlardan açıklayıcı ve sürükleyici bir şekilde bahsetmeye çalıştım. Umarım ihtiyacınız olan bilgilere bu yazıda ulaşabilirsiniz. 

Sıralama:

Klasik Gitar

Klasik Gitar, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Klasik Gitar tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Klasik Gitar

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.