İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Akustik Gitar

Akustik gitar

Akustik gitar, çoğunlukla tercih edilen ve kullanım alanı oldukça çok olan bir gitar modelidir. Kullanım konforu ve fiyat olarak piyasada hem uygun hem de pahalı örneklerinin olması, kullanıcıyı daha istekli hale getirmektedir çünkü her bütçeye uygun modelleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı ve öğrenim süresine baktığımızdaysa, insandan insana değişen faktörler ve unsurlar bulunmaktadır. Bu ve benzeri müzik aletlerine merak salanlar içinse, bir numara örneklerden biri olarak görülebilir. Çünkü oldukça konforlu bir kullanıma sahip olan bu müzik aleti, çok fazla açıklamaya gereksinim duyduğundan dolayı, bu makalemde çeşitli noktalara değinerek kapsamlı bir şekilde size aktarmaya çalışacağım. İlkönce, genel olarak gitarlar hakkında bilgi verip, daha sonra akustik gitar, akustik gitar fiyatları ve elektro akustik gitar hakkında incelememi size aktarmak istiyorum.

 

Gitar, telli çalgılar arasında yer alan bir müzik aletidir. Bölümlerine baktığınızdaysa, gövde, sap, burgu ve tellere sahiptir. Bazı modellere baktığınızda bunlar farklılık gösterebilir çünkü elektronik olarak adlandırılan modellerde, ek bölümler bulunmaktadır. Bunu elektro akustik gitar bölümünde değineceğim. Genel olarak gitar modellerine baktığınızda ise, ses deliği olarak gördüğünüz ve birçok hesaplama sonucu yapılan bir bölüm bulacaksınız. Bu bölüm hemen hemen her gitar modelinin üzerinde mevcuttur. Hemen altına baktığınızdaysa, köprü olarak adlandırılan bir bölüm ve tellerin üzerinden geçtiği sap bölümü de yine hemen hemen her çeşit gitarda bulunup, sadece ufak ayrıntılarla farklı başlılara ayrılmaktadırlar. Sap bölümüne daha detaylı baktığımızda perde olarak gördüğünüz ayrılmış bölümler bulunmaktadır. Bu sayede farklı notaları hesaplanarak kusursuz bölüm olan perdeler, sizin notalar arasında süzülmenizi sağlayacaktır. Sap bölümünün son bölümünde tellerin toplandığı bölüme ise, baş kısmı olarak adlandırılmaktadır. Bu bölümde özellikle akustik gitar müzik aletlerinde kolon halinde bir sarmal yerine, topuz göreceksinizdir. Bu özellik sizin akustik gitar modelini klasik gitar modelinden, ayırt etmenizi sağlamaktadır. Bu farklılığa ek bir diğer özellik ise, akustik gitar yapımında özellikle metal tel kullanılmaktadır. Ama, klasik gitar modelinde ise, misina ipi diyebileceğimiz plastik bir tel bulunmaktadır. Yapımında geçilen malzemeler ise, farklı ağaçlar ve yapımında kullanılan ek malzemeler genel olarak kaliteyi arttırmaktadır. Bu konuya detaylı olarak akustik gitar fiyatları başlığında değineceğim. Ancak, önemli bir unsur olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum. Ayrıca diğer gitar modellerinde olduğu gibi akustik gitar da teknolojiden nasibini yeterince almış ve bu sayede çeşitli değişikliklere neden olmuştur. Elektronik gitar modelleri de bu konuya iyi bir örnektir. İncelemelerim kadarıyla elektronik gitar müzik aletlerinde dikkat ederseniz bir jak girişi ve bir adet ses ünitesi bulunmaktadır. İşte teknolojinin bu noktada oldukça konfor arttırması ve ayrı bir tat katması asla gözden kaçırılmayacak bir noktadır. Çünkü bu sayede gitar kullanıcılar birçok şeye erişmiş, çeşitli gelişmeler kat ederek faaliyet alanlarını oldukça arttırmıştır. Bu konuyla ilgili zaten elektro akustik gitar başlığında oldukça önemli yerlere değineceğim. Ama öncelik olarak akustik gitar hakkında gerekli bilgiyi vermem gerektiğini düşünüyorum. Bunun için akustik gitar fiyatları olarak adlandırdığım başlığa geçerek, alt yan başlıkta önemli fiyat unsurları hakkında yaptığım araştırmam sonucu edindiğim bilgiyi bulabilirsiniz.

 

Akustik gitar fiyatları

Akustik gitar fiyatları, hemen hemen her müzik aletinde olduğu gibi üretici firmaya veya marka ve genel olarak kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Fakat dünyanın her yerinde satışı olan bu gitar modelinin her bütçeye ve her kullanım standartlarına uygun modelleri mevcuttur. Bunun içinde benim kesin net bir rakam vermem hem benim hem de sizin açınızdan pek doğru olmayacaktır. Ama şunu söylemek isterim ki, fiyat konusunda rahat olmanız gerekmektedir çünkü her bütçeye uygun akustik gitar fiyatları tabi ki bulunmaktadır. Benim size tavsiye edeceğim şey ise sizin kullanım alanınızı kendiniz seçmeniz. Buna göre bir gitar fiyat aralığında markalara göre seçim yapmanızdır. Ancak sizin seviyenizde bu noktada oldukça etkili olacaktır. Çünkü her gitar kullanıcısı istemeden de olsa gitarını yaralamaktadır. Bu noktada siz kendiniz eğer yeni başlıyorsanız akustik gitar fiyatları için seçim yapmaya hazırlanırken, çok uçmamanız gerekmektedir. Ama en ucuzu alın gibi bir tavsiye tabi ki değil. Sadece bütçeniz ile orantılı bir şekilde doğru bir araştırma yaparak kaliteli ve sizi iyi idare edecek yani konforlu bir model seçmeye çalışmalısınız. Akustik gitarın yukarı bahsettiğim gibi yapımında geçen malzemeler oldukça fiyat kısmını etkilemektedir. Bunun için ahşap yani ağaç türü hem ses kalitesi ve kullanım ömrünü arttırdığı gibi fiyatı da aynı orantıda arttırmaktadır. Bazı markalar her fiyat aralığında farklı malzemeler kullanarak gitar üretirken, bazı markalar ise tamamen kaliteye önem verip oldukça iyi ve sağlam ürünler üretmektedir. Bunun için bazı ek tasarımlar veya renk gibi birçok unsurda etkili olmaktadır. Ayrıca her kullanıcı için özel olarak tasarlanmış gitar örnekleri de bu konuda hem yardımcı hem de oldukça etkili olmaktadır. Yeni başlayanlar için akustik gitar modelleri veya çocuklarımız ve diğer çeşitli yaş aralıklarına özel tasarlanan gitar modelleri gibi. Akustik gitar fiyatlarını etkileyen etmenler bunlarla bitmemektedir. Kılıf, stand ve birçok ek eşya veya aparat da oldukça etkili olmaktadır. Bunlar tabi ki sizin istediğinize göre alınan ürünlerdir. Ancak kullanım konforunu ve dış etkenlerden gelecek zararı etkileyen bu aparatlar, incelemem sonucu fiyata oldukça etkisi olmaktadır. Benim tavsiyem ise almayı düşünenler için paket halinde almasından yanadır çünkü daha uyguna gelerek birazda olsa büyük fiyatlardan kaçabilirsiniz. Döviz konusuna değinerek de diğer başlık olan elektro akustik gitar başlığına geçmeden önce, elektro gitar modellerinin fiyatı oldukça artı anlamda etkilediğini ve alt yan başlıkta bununla ilgili merak edenler için yazdığım yazımı inceleyebilirsiniz.

 

Elektro akustik gitar

Elektro akustik gitar, teknolojinin etkili olması ile beraber son senelerde en çok tercih edilen modellerden biridir. Anfi, hoparlör ve mikrofon gibi benzer elektronik cihazları bağlayabilmeniz için uygun olan bu model, çeşitli firmalar tarafından her geçen saniye geliştirilip üretilmektedir. Modele baktığımızda ise gövde üzerinde bir jak girişi ve bir ses ünitesi bulunmaktadır. Bu sayede istediğiniz ses sistemine bağlayarak yüzlerce hatta binlerce insana performans sergileyebilmek için gerekli sesi sağlamaktadır. Sesin şiddetinin arttırmasının yanı sıra ses ünitesi üzerinden kolayca ayarlamalar yapabileceğiniz bu üründe ses kalitesi ve konfor açısından oldukça özgür bir hale geleceksinizdir. Makaleye son olarak benim tavsiyeme gelecek olursanız tabi ki elektro akustik gitar modelini seçmekte oldukça yarar vardır. Çünkü elektro akustik gitar müzik aletinin kullanım alanının çok olmasının yanı sıra hem ileriye dönük bir alışveriş olacak hem de ileride hayatın size sunacağı şanslara hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır. Bu makalemde siz okuyucularıma akustik gitar, akustik gitar fiyatları ve elektro akustik gitar olmak üzere net ve akıcı bir şekilde bahsetmeye uğraştım. İnanıyorum ki ihtiyacınız olan bilgiye ulaştığınızı ve önemli noktalara değinip bahsetmeye çalıştığımı düşünüyorum. Bir sonraki makalemde size yine yardımcı olmak için çalışacağım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın…

Sıralama:

Akustik Gitar

Akustik Gitar, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Akustik Gitar tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Akustik Gitar

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.