İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Yan Flüt

Yan Flüt

Yan flüt, paralel bir pozisyonda tutularak yanlamasına icra edilen üflemeli nefesli müzik aletleri arasında yer alan üç ana bölüm olan baş, gövde ve kuyruk bölümlerinden oluşan bir çalgı aletidir. Bu müzik aleti icat edildiği ilk yıllarda abanoz ağacından yapılmakta iken daha sonra altın, gümüş, krom, nikel ve bakır gibi metallerden yapımları gerçekleştirilmektedir. Bunlar arasında altın ve gümüş olanlar daha değerli olmaktadırlar. Yan flütlerin gövde ve kuyruk bölümlerinde sesleri ortaya çıkaran delikler ve perde donanımları bulunmakta olup yaygın üretimlerde standart boy özelliğinde 67 cm olarak 1,9 cm iç çap özelliğine sahiptir. Yan flütler parlak ve atik sesleri, ton ve tını özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu flütlerin icrasında tek dil tekniği, çift dil tekniği, kurbağa dili tekniği ve üç dil tekniği kullanılmaktadır.

 

Yan flütün tarihsel sürecine baktığımızda M.Ö 900 yılında Çin’de kullanıldığı belirtilmekle birlikte, Avrupa’da 12. yüzyıl içerisinde bazı bölgeler özelinde bandolarda kullanım alanı buldukları bilinmektedir. Oda müziğinde 16. yy ve 17. yy içerisinde kullanılmakta iken 1800’lü yıllarda dört tuşlu bir flüt olarak yaygın bir kullanım alanı bulmuş bu flüt daha sonra sekiz tuşlu yan flüte çıkarılmıştır. Yan flütler notaların yerlerini değiştirmeden, ilerleyen süreçlerde metalden yapılmalarına rağmen ağaç nefesliler grubunda olmaktadırlar. Gelişen süreçte 1832 yılında Alman icracı Tehobald Boehm tarafından gelişimi sağlanarak günümüzdeki modern halini almıştır. Yan flütler içerisinde 30 cm boyunda olan küçük yapıdaki flütler ‘’Pikolo’’ olarak adlandırılmakta iken benzer boyutlarda olan diğer türe ise ‘’Fifre’’ denilmektedir. Ayrıca bas ve alto özelliklerinde olan yan flüt türleri de bulunmaktadır. Yan flüt kullanımında Dünya’da, Altın Flütlü Adam olarak adlandırılan Sir James Galway ön plana çıkarken; Türkiye’de Sihirli Flüt olarak nitelenen Türk yan flüt virtüözü olan Şefika Kutluer yer almaktadır.

 

Yan Flüt Fiyatı 

Yan flüt fiyatı, farklı yapı ve teknik özellikleri ile ham madde bileşenlerine, üretim standartları ve el işçiliklerine değişmekte olup farklı marka ve modeller de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Yan flütlerin yapımındaki altın, gümüş, nikel, bakır, ahşap ve krom gibi vb. malzemeler bu flütlerin fiyatlarını belirlerken altın ve gümüş olanlar bu minvalde daha yüksek fiyatlardadırlar. Kullanım alan ve amacına uygun olan yan flütleri uygun fiyat ve performans seçenekleri ile garanti olanakları sağlayan güvenilir yerlerden temin edebilirsiniz.

Sıralama:

TÜKENDİ
Yamaha YFL 212 Yan Flüt
%12İndirim
4,750.00TL
5,400.00TL

Yan Flüt

Yan Flüt, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Yan Flüt tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Yan Flüt

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.