İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Saksafon

Saksafon

Saksafon, farklı müzik türlerinde kullanım alanı bulabilen pirinçten üretimi sağlanarak ve yüzeylerine vernik sürülerek gümüş, nikel ve altın gibi metal metallerle kaplaması yapılan ‘’S’’ biçimindeki ağızlık yani bek bölümünde kamış aracılığı ile ses oluşumu sağlanan donanımında 12 adet tuş ve delik ile beraber 2 delikte ekstradan bulunan bir müzik aletidir. Saksafonun yapımı aşamasında sürülen vernik ses performansını arttırmakta ve pirincin deforme olarak paslanmasını önlemektedir. Hoş ses aralıkları sunan bu çalgı aletinin aynı zamanda görünümünde de etkili olmaktadır. Saksafon müzik aleti Belçikalı olan klarnetçi ve müzik aletleri yapımcısı Antoine-Joseph 'Adolphe' Sax aracılığı ile 1840 yılında tasarımı yapılmış bir müzik aletidir. Bu çalgı aletinin 1846 yılında patentinin alındığı ve yaklaşık olarak 20 yıl civarında Sax’ın bizzat kendi fabrikası kapsamında üretimi gerçekleştirilmiştir. Gelişen süreç içerisinde 1966 yılı içerisinde patent süresi dolmuş ve bu kapsamda birçok marka farka modeller ile birlikte bu alana girerek üretim gerçekleştirmişlerdir.

 

Bu müzik aleti ‘’Sax’ın Sesi’’ şeklinde de isimlendirilmekte icat edildiği ilk dönemlerde orkestralarda tercih edilirken solo performanslarda da ön plana çıkmışlardır. İlk icrası yıllarında klasik müzikte ve ordu içerisinde bandolarda kullanım alanı bulmuşlar daha sonra saksafon çalgı aletleri pop ve caz müzik türlerinde kullanılmışlardır. Yapısı yönünden klarnete benzeyen saksafonlar, tuş özellikleri ile de flüte benzemekte ve konik bir yapı formunda eğik bir şekilde olmakla beraber düz modelleri de bulunmaktadır. Saksafonlarda kamış ve ağızlık kullanılmakla birlikte bu ağızlık bekler metal, plastik ve kauçuk yapı formundadırlar. Saksafonlarda bulunan kamışlar geniş aralıklarda olduğu için her modele uygun farklı seçenekler mevuttur. Tahta nefesliler grubunda yer alan saksafonun çeşitleri; tenor, C-ezgi, alto, F mezzo-soprano, bariton, C soprano, subkontrabas, bas, soprano, sopranissimo, sopranino ve kontrabas saksafon olmaktadır. Bu türler arasında yaygın olarak kullanım alanı bulan saksafonlar; bas, kontrabas, alto ve sopranino gibi türlerdir. Alto saksafon başlangıç seviyeleri için ideal olmakta diğer türlerde isteğe göre kullanılmaktadırlar.

 

Saksafon Fiyatı

Saksafon fiyatı, yapı ve teknik özelliklerine göre değişmekte olup bileşenlerinde kullanılan ham maddeler, el işçilikleri ve üretim standartları fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Saksafonların altın, nikel ve gümüş gibi modelleri mevcut olup altın kaplama olanlar daha üst seviyededirler. Kullanım alanına uygun olan saksafon modellerini uygun fiyat ve performans seçenekleri ile garanti olanaklarıyla güvenilir yerlerden temin edebilirsiniz.

 

Sıralama:

Saksafon

Saksafon, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Saksafon tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Saksafon

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.