Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Çanta Amfi

Çanta anfi

Çanta anfi türü seyyar olarak kullanılmak için özel tasarlanmış bir anfi türüdür. Bu konuyu kapsamlı bir şekilde kullanım yeri ve şekline göre ele almadan önce genel anfi hakkında çalışma şekli ve yapısı ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Anfi ülkemizde en çok kullanılan ampfilikatör adındaki elektronik cihazın kısaltması olarak kabul edilmektedir. Oysaki Türkçesi yükselteç olan bu cihazın kısaltması amfi ya da ampli olarak geçmektedir. Yükselteç demişken işte tam da bu cihazın en kısa açıklamasıdır. Çünkü amfiler ses sinyallerini yükseltmek için kullanılmaktadır. Bu olayı en kapsamlı şekilde açıklamak gerekirse dijital ses mikrofon ve benzeri araç yardımıyla doğal halde bulunan ses dalgalarının dijital ortamlara aktarılmış halidir. Bildiğiniz üzere kaynaktan çıkan ses hava tanecikleri ile birlikte ses dalgaları olarak taşınmaktadır. Böylece hem aktarılmakta hem de işitilebilmektedir. İşte tam da bu noktada elektronik cihazların anlayacağı ya da algılayabileceği hallere mikrofon ve benzeri aygıt aracılığı ile dönüşmüş haline dijital ses denilmektedir. Dijital ortama uygun hale getirilmiş bu ses dalgaları hoparlörlere aktarılmadan önce şiddet ve güç bakımından yükseltilmesi gerekmektedir. Yani düşünün bir ağzımızdan veya çalgı aletimizden çıkan sesler belirli şiddettedir. Siz bu üretilen sesi veya kaynaktan çıkan sesi çok daha geniş ortamlara yaymak için sesin gücünü yani ses sinyalinin şiddetini artırmanız gerekmektedir. İşte bu şiddeti ve gücü arttıran elektronik cihaz amfilerdir. Amfiler bu işlemi yaptıktan sonra hazır olan ses verisini yayılması veya duyurulması için hoparlörlere ve benzeri elektronik cihazlara göndermektedir. Bu işlem esnasında bir sistem ve birbiriyle uyumlu cihazlar kullanılmaktadır. Anfi çalışma mantığını en ince ayrıntısına kadar anlattığımıza göre çanta anfi hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek istiyorsanız yazımın devamını dikkatlice inceleyiniz.

 

Çanta anfi ise bu yükseltme işlemini seyyar yani taşınabilir bir şekilde sürekli olarak kurulum pratik kurulum ve taşınma kolaylığı sağlayacak bir biçimde üretilmiş anfi türüdür. Bu tip anfileri birçok sanata gönül vermiş kişi çalgı aletlerinde veya pazarlarda sesi uzaklara iletebilmek için ya da mezarlıklarda hocaların vaaz ve dua esnasında etrafa sesini verimli bir şekilde iletmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür anfileri gitar, saz ve benzeri enstrüman eki alarak da söylenildiğini sıklıkla duyabilirsiniz. Aslında hepsinin de amacı aynıdır. Gelin isterseniz en çok talep edilen birkaç türü ayrıntılı bir şekilde ele alalım. Bu konudaki yapmış olduğum araştırma sonuçlarım aşağıda bulunan başlıkların altın yer almaktadır.

 

Gitar amfisi

Gitar amfisi, tercih edilen gitar türüne göre şekillene bilen çalışma mantığı bakımından taşınılabilir bir şekilde üretilmiş fakat ses üzerinde daha hassas değişiklikler yapabileceğiniz anfi türüdür. Farklı ölçülerde ve güç kapasitelerinde bulunmaktadır. Bu tip anfilerin genellikle boyutu arttıkça güç kapasitesi de doğru orantı da artmaktadır. Kabin tipinde bir şekle sahip olan bu anfilerin üzerinde gitarlarımız ile bağlantı sağlayabilmemiz için uyumlu girişler bulunmaktadır. Ayrıca üretilen sesi gücü oranında kontrollü bir şekilde ürüne zarar vermeden yükselte bilir veya azaltabilirsiniz. Üzerinde bulunan kontrol bölümleri sayesinde ihtiyaç duyulan ayarlamaları yapılmaktadır. 

 

Saz anfisi

Saz anfisi de oldukça yaygın bir şekilde kullanılan türdür. Hem bağlama ve saz olarak geçen bizim topraklarımıza ait çalgı aletinin sıklıkla tercih edilmesinden dolayı hem de bu enstrümanlara adapte bir şekilde üretilmiş olmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu tip amfilerde farklı güç kapasitelerinde ve boyutlarda üretilmektedir. Ayrıca özellikleri ve gücü arttıkça maliyeti de markalarına göre artmaktadır.

Sıralama:

Çanta Amfi

Çanta Amfi, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Çanta Amfi tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Çanta Amfi

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.