Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Bölgeli Anfi

Bölgeli anfi

Bölgeli anfi oldukça kullanışlı olan birden fazla elektronik ses aygıtından gelen, ses sinyalleri yükseltmeye yaramaktadır. Bu yazımda bu anfi türünü oldukça kapsamlı detaylı bir şekilde ele alacağım. Bölgeli anfi ile ilgili detaylı incelemelerime gelmeden önce ilk olarak öğrenilmesi gereken anfi veya bir başka deyişle amfi hakkında genel bilgiler vermek istiyorum. Aslında anfi kullanımı sadece ülkemizde sıkça kullanılmasından dolayı bilinen bir kısaltma tipidir. Normalde Amplifikatör adındaki bu cihazın Türkçesi yükselteç olarak kabul görmektedir. Yabancı kökenli isminin de kısaltması amfi ya da ampli olarak kabul görmektedir. Elektronik ortamlardaki kullanabilecek ses sinyallerini arttırmak için kullanılmaktadır. Bu çalışma şeklini daha detaylı ve açıklayıcı bir şekilde ele almak gerekirse, amfilerin ses dalgalarının şiddetini ya da gücünü arttırabilmesi için öncelikle kaynaktan çıkan sesin dijital ortamlara mikrofon ve benzeri cihazlar aracılığı ile taşınması gerekmektedir. Bu olayı daha kapsamlı bir şekilde anlatacak olursam eğer, ses doğada çeşitli kaynaklardan üretilen ve hava tanecikleri sayesinde taşınan ses dalgalarıdır. Nasıl ki biz insanların belirli bir güçten aşağıdaki sesleri duyamayacağımız gibi bu seslerin mevcut duyu organımız olan kulaklarımızın hassasiyetine oranla olan sesleri işitebiliriz. İşte anfilerde dijital ortamlarda geniş alanlardaki insanların işitemeyeceği duyamayacağı sesleri arttırarak daha geniş alanlara yaymak ve duyurmak için geliştirilen elektronik bir cihazdır. Elbette bu cihazların çeşitleri bulunmaktadır. Ben bu çeşitleri bölgelerine göre detaylı bir şekilde ele alacağım. İlk olarak genel bir şekilde bilmeniz gereken bölgeli anfi ne işe yaramaktadır bunu inceleyelim. Bildiğiniz üzere anfiler çeşitli elekronik çalgı aleti, mikrofon ve benzeri aygıtlardan çıkan ses dalgalarını aldıktan sonra mevcut gücü oranınca yükselterek tekrardan yaymak için kullanılmaktadır. Bölgeli anfi denilen yapıyı ise daha kapsamlı bir şekilde yazımın devamında anlatmaya çalıştım…

 

Bölgeli anfi, mevcut özellik ve bölge adedince elektronik cihazın ses sinyalini arttırabilen elektronik cihazdır. Bu unsuru sıklıkla tercih edilen bölgeli anfi çeşitlerini ele alarak açıklayacağım. 

 

Bölgeli anfi çeşitleri

Bölgeli anfi çeşitleri, oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınması gereken bir konudur. Örneğin çanta tip, power tip ve benzeri kullanım yeri şekli ve özelliklerine göre çeşitlenmektedir. Ben ise en çok merak edilen 3 bölgeli anfi, 5 bölgeli anfi ve 6 bölgeli anfi modelleri ele almak istiyorum. Bu konuda yapmış olduğum araştırma sonuçları aşağıda ayrı ayrı bulunmaktadır.

 

3 Bölgeli anfi

3 Bölgeli anfi, ayrı ayrı 3 kanala sahip olan her kanalda ayrı bir çalgı aleti  ve benzeri elektronik cihazın ses sinyalini arttırabileceğiniz elektronik cihazdır.  Ayrıca bu tip cihazları dershane, okul, cami veya ses anons sistemi bulunan her yerde kullanabilirsiniz. Yalnız genellikle hat trafolu ürünler kullanılmaktadır. Tavan hoparlörler, duvar hoparlörler, sıva üstü veya altı olmak üzere birçok hoparlör türünde kullanılmaktadır.

 

5 Bölgeli anfi

5 Bölgeli anfi ise 5 ayrı elektronik cihazın aynı anda ses sinyalini arttırmanıza olanak tanıyan yükselteç türüdür. Farklı güç kapasitelerinde ve girişlere sahip olan birçok anfi türü bulunmaktadır. Ayrıca bu tip ürünlerde mikrofon, usb ve hafıza kartı girişleri de mevcut olabilmektedir. 

 

6 Bölgeli anfi

6 Bölgeli anfi en çok tercih edilen yükselteç türlerinden biridir. Hem oldukça yüksek kanal sayısına sahip olması hem de verimli bir şekilde birçok alanda kullanılmasından dolayı sahne, cami, dershane, okul, mağaza ve benzeri birçok alanda çokça tercih edilmektedir. Yüksek standartlara sahip sistemleriniz mutlaka tercih etmeniz gereken kullanışlı ürünler olmasının yanı sıra tam 6 adet kanala sahip olması da tercih edilmesinde oldukça büyük bir etken olmuştur.

Sıralama:

TÜKENDİ
Denox Dxd-250 - 250 Watt 5 Bölgeli Mikser Anfi
%15İndirim
1,785.00TL
2,100.00TL

Bölgeli Anfi

Bölgeli Anfi, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Bölgeli Anfi tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Bölgeli Anfi

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.