İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Erbane

Erbane

Erbane, deri bölümü doğal hayvan derisinden veya plastikten yapılan kasnak bölümü ise ıhlamur ve gürgen ağacından imal edilen iç yüzeyine iç içe geçmiş halkalar monte edilerek farklı ebatlarda üretimi sağlanan vurmalı müzik aletleri ailesinde yer alan bir çalgı aletidir. Tarihsel süreçte çok eskilere dönemlerde bir müzik aleti olarak Ortadoğu’da yaygın bir kullanım alanı bularak İran ile Mezopotamya bölgelerinde sıklıkla kullanılan popüler şekilde olarak öne çıkan bu çalgı aleti toplumsal kullanım tercihleri açısından Türk, Kürt, Arap, Fars, Süryani ve Ermeni toplumları tarafından kullanımlarda tercih edilmektedirler. Erbaneler çember biçiminde bir kasnaktan, metal halkalar ve kasnak üzerine gerdirilmiş deriden oluşmaktadırlar. Bu müzik aletine def, erbani, erbane veya arbane de denilmektedir. Erbanelerde deri bölümleri yaygın olarak keçi veya oğlak derisinden imal edilmekte olup güneş altında kurutma teknikleri gibi teknikler ile elde edilmektedir. Kasnak donanımına sıkı sıkıya gerdirilen deri ve arka bölümüne 33 halka ve bu halkalara 3’er ekleme ile 99 tane metal halka donanımı eklenirken bunların haricinde yine 190 – 196 - 250 tane gibi eklenen farklı sayı aralıklarında olan modeller mevcutturlar. Yapı olarak bendirden büyük olan farklı şekilde halkaların eklenmiş olduğu bir çalgı aletidir.

 

Erbane müzik aletinden icralar konusunda iyi bir verim alabilmek için bu çalgı aletinin icra öncesinde deri kısmı ısıtılır ise böylelikle erbaneden ses konusunda bir verim elde edilerek gür bir ses çıkmaktadır. Bu çalgı aletlerinin gövde kısımları ahşap malzemeden yapılmakta olup deri gerdirme işlemi ahşap kasnak yapımından sonra olmaktadır. Doğal deriden yapılan erbanelerin sağladıkları ses performanslarını plastik formda üretilen erbaneler sağlayamamaktadırlar. Ayrıca deri formda üretilenler kadar dayanıklı da değillerdir. Erbanenin Dünya çapında olan önemli temsilcilerinden biri Hüseyin Zehawi isimli İranlı bir sanatçıdır. Erbane enstrümanı Tasavvuf müzikte kullanımının yanı sıra eğlencelerde de kendisine yer bulmaktadır. Yaygın bir şekilde sıra ve fasıl etkinliklerinde kullanılmaktadırlar. Bu müzik aletlerinin çalınım işlemi sırasında ritime ayak uydurma olayı icrasını da belirli seviyelerde zorlaştırmaktadır. Farklı alan ve amaçlar için icrası gerçekleştirilen bu müzik aletleri bizlere toplumların kendi kültürleri hakkında da bilgiler vermektedirler.

 

Erbane Fiyatı

Erbane fiyatı, ham madde ve el işçiliği kıstaslarına göre değişiklikler göstermekte farklı marka ve modellerde kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılıklar vermektedir. Erbanelerin deri veya plastik yapıda olanları fiyatları doğrudan etkilemekte ve farklı fiyat aralıklarının oluşmasına neden olmaktadır. Deri olanlar ses bakımından üst seviye performanslar sağlamakta olup daha yüksek fiyatlarda olarak yine metal halka donanımlarına ve erbane çaplarına göre fiyatlar çeşitlenmektedir. Erbaneleri uygun fiyat ve performans aralıkları ve garanti seçenekleri ile temin edebilirsiniz.

Sıralama:

Erbane

Erbane, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Erbane tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Erbane

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.