İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Yaylı Çalgılar

Yaylı Çalgılar

Yaylı çalgılar, yaylı telli olan müzik aletlerinde tel donanımlarına yayların ileriye veya geriye doğru hareketinin sağlanması ve vurulması işleminin gerçekleştirilmesi sonucunda yayın/arşe donanımının tellere sürtülmesi sonucunda ses çıkarımı, ses oluşumu meydana gelmektedir. Yaylı müzik aletlerinin icralarında çalınımlarında hareket aşamaları Türkçe’de; ( sopa - kayma – etki ) şeklinde adlandırılmakta ve sıralanmakta iken Yabancı sıralanma ve adlandırmada; ( stick - slip – effect ) şeklinde olmaktadır. Yaylı çalgıların ses performansları üst düzey ses aralıklarına sahip olup farklı tınılara ve ton özelliklerine sahiptirler. Bu alandaki müzik aletleri; viyola, keman, çello, kontrabas, viyolonsel, yaylı tambur, kabak kemane, kemençe ve elektro keman gibi farklı birçok çalgılara sahiptirler. Sesin oluşumu köprü eşik donanımlarında seslerin titreşmesi ile birlikte ortaya çıkmakta olup birçok müzik alanında kullanım imkanı bulmaktadırlar. Bu müzik aletleri ile yine bağlantılı olarak çubuk aracılığı ile vurmalı bir tarzda olan enstrüman çeşitleri bulunmaktadır. Buna örnek olarak santur çalgı aletini verebiliriz.

 

Yaylı müzik aletleri, kullanım alan ve amaçlarına göre ayrıca özelliklerine göre de farklılıklar göstermektedir. Bu sınıf türünde yer alan müzik aletlerinden olan keman üzerinde dört adet tel bulunduran yay/arşe aracılığı ile icra edilen ve perde donanımına sahip olmayan yaylı müzik aleti olmaktadır. Kemanların evrensel olan akort düzenlerini incelediğimizde kalın tellerden, ince tel donanımlarına doğru olarak pesten tize şeklinde ( Sol – Re – La – Mi ) notaları doğrultusunda olmakta olup bu notaların harf karşılıkları ise ( G – A – E – D ) şeklinde olmaktadır. Viyola, keman ailesinden mensup olarak kemandan büyük yapıda olan telleri çalgı aletine özgün formda derin ses aralıklarına sahiptir. Viyolensel, tenor bir ses özelliğine sahip olarak akustik yapıda dört tel donanıma sahip olarak yaylı grupta yer almaktadır. Kabak kemane, yay donanımları at kılından yapılan, deri kabak özelliğinde ve telli olarak iki ya da üç donanıma sahip bir şekilde yöre bazında farlılıklar gösteren, kökeni Orta Asya’ya dayandırılan yaylı bir çalgı aletidir. Kontrabas, en kalın denilen ses özelliğine sahip olarak dört tel donanımı olan dolgun ton ve hoş ses özellikli bir müzik aletidir. Kemençe, üç adet tel donanımına sahip olarak geleneksel bir çalgı aleti olan kemençelerin yay aracılığı ile icraları gerçekleştirilmekte olup farklı adlandırma ve türlere ayrılan yaylı bir çalgı aletidir. 

 

 

Yaylı Çalgılar Fiyatı

Yaylı çalgılar fiyatı, farklı marka ve modellerle doğrudan bağlantılı olarak değişmekte olup bu müzik aletlerinin türleri kendi içerisinde ham madde özellikleri doğrultusunda, üretim standartları ve el işçiliği seçenekleri ile doğrudan bağlantılı olmaktadırlar. Size ve kullanım alanınıza uygun olan yaylı müzik aletlerini uygun fiyat ve performans seçeneklerinin yanında garanti olanakları doğrultusunda güvenilir yerlerden temin ederek ulaşabilirsiniz.

Sıralama:

TÜKENDİ
Strga Str-04 Black 4/4 Keman Siyah Renk
%28İndirim
540.00TL
750.00TL
TÜKENDİ
Rösler VLA-9 Keman (1/4) 6-8 Yaş Grubu
%23İndirim
697.50TL
900.00TL
TÜKENDİ
Rösler VLA-9 Keman (1/2) 8-10 Yaş Grubu
%23İndirim
697.50TL
900.00TL
TÜKENDİ
Rösler VLA-9 Keman (3/4) 10-13 Yaş Grubu
%28İndirim
651.00TL
900.00TL

Yaylı Çalgılar

Yaylı Çalgılar, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Yaylı Çalgılar tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Yaylı Çalgılar

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.