İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Klarnet Kamışı

Klarnet Kamışı

Klarnet kamışı, üflemeli nefesli çalgı aletlerinden olan klarnetlerde ses üretimleri için ikinci derecede olarak önemli olan ses çıkarma işlemini gerçekleştirerek portatif yapısı ile ön plana çıkan müzik aleti aparatıdır. Bu müzik aletinde kamış donanımlarının temin edilirken öncelikle renk yönünden yeşil renk olan değil de daha çok sarı renk tarzında ve altın kahverengi şeklinde olan kamış türleri bu yönde olan tavsiye ve görüşlerde baz alınarak temin edilmeleri kullanımlar için daha sağlıklı olacaktır. Kamışların bir başka ölçüt olarak önemli olan yapı özellikleri yönünden kamış donanımlarının bölünmüş veya çatlak bir yapıda olarak deforme olup olmadıkları kontrol edilerek incelenmelidir. Bu noktada kamış tohumları düz bir yapı formunda olmalıdırlar. Kamış konusuna değinmişken bu aparatlar icra esnasında yoğun bir şekilde tükürük sıvısına maruz kaldıkları için dolayısıyla asitler kamışa doğrudan etki etmekte ve uzun kullanımlarda kamışın kalitesi de düşmektedir. Kamışın bakımı noktasında su aracılığı ile ıslatılıp temizlendiklerinde ve daha sonra iyi bir kurutma işlemi sağlandığında çalınımlar ve kullanımlar için yüksek ses performansları ve verimler alınacaktır.

 

Klarnet müzik aletinin bölümlerinden olan bek veya ağızlık olarak isimlendirilen kısımlarının açıklık dereceleri kamış yönünden tercihleri belirlemekte ve üfleme konusunda da önemli olmaktadır. Klarnet kamışlarının uyumlulukları noktasında; açık olan bek bölüm donanımlarına 1,5 numara ölçüsünde ve kapalı olan bek bölüm donanımlarına 1,5 ile 2 numara ölçüsünde olan kamışlar tercih edilebilirler. Tüm bu aşamalardan sonra klarnetlerin icrası için kamış aparatı bek donanımı içerisine ince ve narin bir özellikte oldukları için dikkatli bir şekilde yerleştirilmeli ve doğru takıldıkları konusunda kontrol edilmelidirler. İcralar esnasında bu aparatlar fonksiyonel özellikleri ile rahat bir üfleme olanağı ile dil vurma gibi çalım tekniklerinde kolaylıklar sağlayarak, tiz ve pes sesler noktasında etki ederek seslerdeki ton özelliklerini de etkilemektedir.

 

Klarnet Kamışı Fiyatı

Klarnet kamışı fiyatı, yapısı ve teknik özelliği doğrultusunda kamış donanımının yapısı ve rengine göre değişmekte olup farklı markaların model seçeneklerine göre de her bütçeye uygun olabilecek tarzda fiyat aralıkları değişmektedir. Klarnet müzik aletlerinin icraları noktasında kamışlar çok önemli olup dayanıklı ve kaliteli kamışların temin edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Klarnet modelinize uygun olan kamış aparatlarını uygun fiyat ve performans seçenekleri ile garanti avantajları ile güvenilir noktalardan temin etmeniz kullanımlarınızda sizlere fayda sağlayacaktır.

Sıralama:

Klarnet Kamışı

Klarnet Kamışı, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Klarnet Kamışı tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Klarnet Kamışı

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.