İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Elektronik Bateri

Elektronik Bateri

Elektronik bateri, teknolijinin gelişmesi ve müzik aletlerinde çeşitliliğin artmasıyla birlikte elektronik davulları da beraberinde getirdi. Müzik aletlerinin iç donanımlarına mikrofonlar, tunerler ve dijital amfiler monte edilip yerleştirilmeye başlanınca yüksek ses performansları elde edilmeye başlandı. Bu bağlamda vurmalı müzik aletlerinin en bilinenlerinden olan bateri de ise durum başka bir seviyede evrilerek daha da ileri gitti. Sonuç olarak ilk elektronik bateri diyebileceğimiz cihazın 1976 senesinde  Karl Bartos tarafından icadı gerçekleştirilmiştir. Bateriler de pad’lar vardır ve bagetle vurulduğunda sesleri elektronik olarak sentezleyerek bize verirler. Modern elektronik baterinin temel çalışma prensibi ise piezoelektrik denilen teknoloji sayesindedir. Bu teknoloji içerisinde piezoelektrik malzemelerin yer aldığı ürünlerin üretim oluşumları ve faaliyetleri teknolojisidir. Bu bağlamda piezoelektrik denilen malzemeler; üzerlerine kuvvet, güç ya da sıcaklık gibi herhangi bir etki aldıklarında oluşan bu mekanik ya da ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirebilen malzemelerdir. Mekanik bir enerjiyi elektriğe veya tam tersi olarak elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür.

Elektronik baterinin padlerinde ve zillerinde piezoelektrik donanımdan üretilmiş olan piezoelektrik  sensörler bulunmaktadır. Pade (ped) vurulduğunda mekanik bir kuvvet uygulanmış olmaktadır. Pedin (Pad) içinde bulunan piezoelektrik sensörler uygulanan kuvveti algılarlar ve akabinde elektrik enerjisine dönüştürmektedirler. Dönüşen enerji elektronik baterinin modül denen parçasına gitmektedir. Modüle gelen bu bağlamdaki elektronik sinyaller işlenir ve sonrasında dijital sese çevirilir. Baterideki (pad) pedlerden gelen sinyaller aynı cinste olup, sinyalin geldiği kanala göre baterinin hangi sesi dış bölüme çıkartacağı ve sinyalin şiddetine göre de sesin yükseklik performansı modül içerisinde bulunan boardlar aracılığıyla belirlenmektedir. Tüm bu aşamalardan sonra elektro bateri amfisi (amplifikatör) ya da bir kulaklık ile ses duyulur hale getirilir. Duyulur hale gelen sesle müzik icralarınıza katkılar yaparak yeni eserler üreterek kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Elektro bateri, ses tonları profesyonel olan bir bateri olmakla birlikte baterilerde bulunan pad’lar baget ile vurulduğunda içteki sesleri elektronik mana da sentezleyerek bize verirler. Teknolojik donanımların gelişmesi ve değişmesi her alana olduğu gibi müzik alanına da yansımış ve büyük katkılar sağlamıştır. Farklı yapıdaki cihaz donanım sistemleri bir araya gelerek totalde oldukça kullanışlı, fonksiyonel ve müzikte alan genişliği sağlamışlardır. Bir çok elektronik davul seti donanımlarında sistemlerinde metronom ve çoklu davul sesini bünyesinde bulundurarak barındırarak çalanlara, kullanıcılarına farklı ses ve tarzlarda çalma ve deneme yapabilme imkanı sağlamaktadır. Böylece eğlenerek, tadını çıkartarak öğrenme imkanına ulaşmış olursunuz. Farklı deneyimler yaşatan bu elektronik donanımlı cihazla birçok müzik türünde kullanım imkanı bulabilirsiniz.

 

Elektronik davul, kullanımında bagetler elektronik donanıma sahip baterilerde daha fazla olarak uzun kullanım ömrü sergilemek ile beraber akustik bateride olan gerçek davul kenarı ve zillerin kesin kenarlarına vurmamış da olursunuz. Bu davul türü profesyonel çalımların yanı sıra, ev de çalınım için akustik davullara alternatif olarak işimizi oldukça kolaylaştıracak ve bizlere bu imkanı sağlayacaktır. Elektronik baterilerde iki şekilde ses üretimi olmakta. Kulaklığa giden kablo ile ve herhangi harici ses veren bir cihaz yardımı ile. Çok fazla davul ve zil ses donanımını içinde barındırmasıyla bizlere çeşitlilik sağlamakta. Birçok ses çeşitliliği ve farklı davul çalım tarzları; pop, rock, hip-hop, punk, r&b vb. gibi birçok müzik türünde çalınma ve kullanım olanağı sağlamaktadır. Elektronik davul, mıdı bağlantısı ile bilgisayara direkt olarak bağlanarak bizlere kayıt yapma olanağı sunar.

 

Dijital davul, akustik davuldan farklı olarak birçok avantajlar sunmakta; dijital davul hazır olarak ses ve kayıt açısından birçok seçenek sunarken, akustik davulda kayıt yapmak istediğinizde bütün davulları tek tek enstrüman mikrofon donanımlarıyla mikrofonlayıp ses tonlamaları yapmak ve mixer donanımı vb. ses donanımları gerekmekte. Ev de çalımlar içinde ayrıca sesin izole edildiği bir ortama gerek duyulmakta. Davul donanımındaki yüksek hassasiyetle akustik davulda yapmış olduğunuz icraları yapma olanağı sunuyor. Akustik davullara özgü olan birçok vuruş tekniklerini ve tarzlarını gerçekleştirebilme özelliği sunuyor. Son yıllarda teknolojik çalışmaların hızla artması ve gelişim göstermesiyle birlikte insanlar birçok alanda inovasyon çalışmaları ve girişimlerinde bulundular. Yeni üretilen donanımlar, entegreler, cihaz donanım kartları, çipler ve nanoteknoloji çalışmaları oldukça önemli bir hale geldi. Bu değişim ve gelişim çoğu alanda olduğu gibi müziğe, müzik aletleri alanına da fonksiyonel ürün çeşitliliği, müzik üretim faaliyetleri ve kullanım rahatlığı olarak olumlu bir şekilde yansıdı. Dijital donanıma sahip enstrümanlar müziğe yeni bir hareketlilik, üretim çeşitliliği, rahatlık ve estetiklik katarak insanların kullanım ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

 

Dijital bateri, günümüzde sahip olduğu birçok ses donanımları ve yazılımları sayesinde adından oldukça söz ettirirken insanların öncelikli tercihleri arasında yer almakta. İnsanların tercihleri ve yorumları her üründe olduğu gibi bu üründe de farklı. Bazı insanlar klasik akustik davulların daha fazla çalım zevki verdiğini ve kullanışlı olduğunu belirtirken, bazı insanlarda bu düşüncenin göreceli olduğunu dijital davulların birçok alanda kullanım imkanı vererek, kulaklık ile birlikte kullanıldığında rahat çalışabilme imkanı sunduğunu ve vuruş hassasiyetleriyle zevkli ve gerçekçi anlar yaşattığını söylemektedirler. Geleneksel ve modern anlayışın birleşmesi yönünden baktığımızda oldukça fayda sağlayan bu müzik aleti hiç şüphesiz sağladığı yazılım altyapısı ve ses tonlarıyla müzik çeşitlerinde kullanım için oldukça önemli bir yere sahip. Bateri normal oluşumlarla zaten günümüzde sahnelerin vazgeçilmez müzik aletleri konumunda yer alırken, üst düzey teknik donanımlarla donatılıp dijital alanlara da taşınınca bambaşka bir seviyeye gelinmiştir. 

 

Elektronik baterilerin ürün ham madde bileşenleri, işçilik ve kalite standartları maliyetlerini direkt olarak etkilemektedir. Fiyat ve performans bakımından birçok ürün çeşitliliği mevcuttur. İyi bir performans verimi almak isterseniz bu konuda kendini üst seviyelere taşımış ve tecrübesiyle güven veren müzik aletleri markalarını tercih edebilirsiniz. Bu alanda ürün üretimi yapan markalara bakacak olursak; yamaha, roland, ddrum, carlsbro, medeli, behringer, alesıs ve remo gibi vb. marka ve model tercihleri bulunmakta. Bu elektronik donanımlı cihazlarda, yamaha ve roland gibi markaların modelleri fiyat ve performans verimliliği konusunda ön plana çıkmaktadır. Bu tarz ürünlerin güvenilir firma ve tedarikçilerden temin edilmesi hususu oldukça önemlidir. Ürünün temini ve sonrası konusundaki garanti avantajları kullanım aşamalarında kullanıcının mağdur olmaması açısından oldukça önemli. Profesyonel, yeni başlayan veya başlayacak bir kullanıcı iseniz kullanım ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek dijital baterileri fiyat-performans seçeneklerine göre temin edebilirsiniz. Farklı deneyimler yaşayarak, tadını çıkarmanız ve müzikle kalmanız dileğiyle.

Sıralama:

Elektronik Bateri

Elektronik Bateri, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Elektronik Bateri tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Elektronik Bateri

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.