İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Org

Org 

Org, klavye donanımlı ve pedallı bir müzik aleti olarak büyük ve küçük ses borularından ses üretimi yapılan iç donanımındaki körükler aracılığı ile havanın tahta ve metal boruların içerisinden geçerek hava sütunlarını titreştirerek farklı ses tonlarını kullanıcısına sağlayan genel manada kilise çalgı aleti olarak tanımı yapılmakta olan bir müzik aletidir. Tarihsel süreç içerisinde adını Latince olan ‘’Organum’’ sözcüğünden almaktadır. Org kelimesinin Türkçe adlandırmadaki adı Erganun olup Rumca’da olan ‘’Organon’’ sözcüğünden gelmektedir. İlk org yapımı Ctesibus’un M.Ö. 150-200 yılları içerisinde Pan Flavtası'nın daha büyüğünü su gücü ile çalıştırarak su orgunu yaptığını söyleyebiliriz. Org Avrupalı olan kullanıcılar aracılığı ile gelişerek kilise müziğinin yanı sıra din dışı müziklerde de kullanım alanı bulmuştur. Bu müzik aleti klavye donanımındaki tuşlar basılı kaldığı süre zarfında ses vermekte olup ton, tını ve ses yüksekliği yönünden geniş bir aralığa sahip olmaktadır. Batı da daha çok Hristiyanlık ile bağlantılı olan bu enstrüman daha sonra evrensel bir nitelik kazanmıştır.

 

Org çalgı aletini bir araya getiren donanımlar dışardan görünmemekle birlikte çok sayıda boru mekanizması gizlenmektedir. Org müzik aleti klavyeler, konsol, register düğmeleri, boru takımlarının ve klavye uyumunu sağlayacak olan uyuşumunu sağlayan sistemlerden oluşur. Org icrası konusunda öncelikle bu alana ilgi gerekirken daha sonra bilgi ve beceri ile pekiştirilmelidir. Klavye sistemleri pozitif org, büyük org, yankı, recitativo ve bombarda olarak adlandırılmaktadırlar. Bu müzik aletleri daha sonraki süreçte teknolojinin gelişmesi ile elektronik alt yapıya sahip olarak hazır sample’ler aracılığı ile farklı tarzda olacak şekilde ritim ve melodi elde edilebilmektedir. Tuş hassasiyetleri, çoklu tuş sayıları ve Bu müzik aleti zeka gelişimi noktasında fayda sağlayarak parmakların kullanışı aracılığı ile kaslara hakimiyet noktasında bunların yanı sıra görsel ve bilişsel olarak da oldukça yararlı olmaktadır. Orgun icrası noktasında Schumann bir sözünde: "Org üzerinde çalışmak için, ele geçen fırsatları kaçırmayınız. Kusurları ve kötü bir müzik eğitimi sonucu olarak edinilmiş alışkanlıkları, org kadar etkili biçimde düzelten bir müzik çalgısı yoktur." demektedir. Yine org çalma programları aracılığı ile de dijital olarak yazılım modülleri ile efektler yapılarak icralar gerçekleştirilmektedir.

 

Org Fiyatı

Org fiyatı, alt yapı ve teknik özelliklerine göre değişmekte olup farklı marka ve model seçenekleri ile de doğrudan bağlantılı olarak her bütçeye uygun olacak şekilde farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Başlangıç seviyesi ve profesyonel kullanımlar için olan org modelleri kullanıcıların icralarına çözümler üretirken tuş hassasiyetleri ve tuş sayıları yönünden de fiyatlandırılmakta olup kullanım alanına uygun olan modeller uygun fiyat ve performans ölçütleri doğrultusunda garanti olanakları ile güvenilir olan yerlerden temin edilebilir.

Sıralama:

Org

Org, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Org tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Org

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.