Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Tavan Hoparlörü

Tavan Hoparlörü

Tavan hoparlörü oldukça yaygın bir şekilde sıklıkla kullanılan türdür. Bu tür ile ilgili bu yazımda açıklayıcı ve detaylı bilgiler bulabileceksiniz. Elbette ilk olarak bu türe gelmeden önce bu konuyu daha akıcı ve sağlıklı bir şekilde anlaya ve algılayabilmeniz için hoparlör ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Hoparlör ile ilgili detaylı bir şekilde bilgiler vermeden önce ses sitemlerinde ki yerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Hoparlörler ses sitemlerinde en son nokta olarak kabul edilmektedir. Çünkü sesin yayımlandığı cihazlardır. Peki, ses nasıl hoparlöre ulaşmaktadır? Bildiğiniz üzere doğada ses hava tanecikleri üzerinden dalgalar şeklinde taşınmaktadır. Mikrofon ve benzeri aygıtlar sayesinde ses dalgaları dijital ses verilerine çevrilir. Çevrilen ses verileri çeşitli birimlerden geçerek son olarak hoparlörlere elektrik sinyali şeklinde ulaştırılır. Bu noktada devreye hoparlörler girerek mevcut ses verilerini yani elektrik sinyallerini içerisinde bulunan bobin, mıknatıs ve benzeri donanımlar sayesinde ses dalgalarına çevirerek mevcut kapasitesine göre yayımlar. Bu demek oluyor ki hoparlör bir çevirici ve aynı zamanda bir yayımlayıcıdır. Bu muhteşem aygıtlar ürettiği sese ve kullanım yerine göre adlandırılabilmektedir. Günümüzde ise çokça kullanılan ve tercih edilen hoparlör türleri bulunmaktadır. Ben ise bu konuyu kapsamlı ve detaylı bir şekilde tavan hoparlörü olarak ele alacağım.  Bu hoparlör türü ile ilgili incelemelerim yazımın devamında yer almaktadır.

Tavan hoparlörü kullanım yerinden isim almış oldukça kullanışlı ve özenle üretilen modellerdir. Genellikle göz gözükmeyecek yani dikkati dağıtmayacak şekilde özenle üretilen bu cihazlar birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı büyüklükte ve özellikte üretilen bu cihazlar birçok yer bakımından olmazsa olmazdır. Çünkü birçok alanda oldukça yer tasarrufu sağlayan bu ürünler hem dikkat dağıtmadıkları için hem de oldukça geniş bir alanda kullanıldığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünleri çoğu yerde tavan tipi hoparlör olarak da temin edebilirsiniz. Bu yazımın devamında bu ürünler ile ilgili temin noktasında ince ve önemli noktalardan da söz edeceğim. Bu kısma gelmeden önce herkesinde merakla beklediği bu tip ürünlerin nerelerde kullanıldığından bahsetmek istiyorum. Tavan tipi hoparlör çeşitleri genellikle okullarda, camilerde, mağazalarda, salonlarda ve benzeri kapalı alanlarda sıklıkl tercih edilmektedir. Örneğin bir mağazada müşterilerin dikkatini ürünlerden dağıtmadan istenilen müzik ve sesleri duyurabilmektedir. Küçük ve dar alanlarda ise yer tasarrufu sağlayacak şekilde görevini oldukça verimli bir şekilde yerine getiren tavan hoparlörü ile ilgili özellik açısından detaylara geçmeden önce, bu ürünleri tercih edeceğiniz yerin büyüklüğü çok önemlidir. Ayrıca tavan tipi hoparlörler için konumlandıracağınız üst kısımlarda uygun bölme ya da boşluklar bulunmalıdır. Mevcut delik ve benzeri boşlukların genişliğini de göz önünde bulundurarak en uygun kapasiteli ürünleri talep etmelisiniz. 

Tavan tipi hoparlör çeşitleri genellikle oldukça küçük yapıda üretilen ürünlerdir. Bu yüzden güç kapasitesi yönünden genellikle düşük ürünlerdir. Fakat alanda çokça kullanılmasından dolayı istenilen ses seviyeleri kolaylıkla elde edilmektedir. İşte bu denli kullanışlı olan alçıpan hoparlör ya da bir başka adıyla gömme hoparlörler çok uygun ürünlerdir. Alçıpan demişken tavanlarımızda alçıpan dizaynlar yaptırırken hazır tavan hoparlörü girişi de bulunan yerlerde bu ürünler çok verimli bir şekilde yer almaktadır. Bu şekilde gömme hoparlör olarak ta kullanabileceğiniz bu ürünleri mutlaka bahsetmiş olduğum ortamlarda değerlendiriniz. Yalnız bu ürünler tamamıyla ustalık işidir. Çünkü göz önünde bulundurmanız gereken birçok unsur var. Neler mi? Öncelikle alanı dikkatlice göz önünde bulundurarak ürünler seçilmeli, sonrasında tavan tipi göz önüne alınmalı kaç adet ürün gerektiği ve hangi renk seçileceği gibi oldukça önemli unsurlar bulunmaktadır. Bence bu alanda benim size tavsiyem kesinlikle uzman bir tedarik firmasından yardım alınız. Çünkü okul, cami, mağaza ve benzeri birçok alanda oldukça verimli bir şekilde kullanılan bu aygıtların alanlara göre seçilmesi ve değerlendirilmesi gereken özellik ve güç kapasiteleri bulunmaktadır. Birbirinden farklı direnç ve hassasiyet özelliklerinden oluşan birçok markanın üretip geliştirdiği bu cihazlar her geçen gün daha verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Hem bütçenize uygun hem de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde giderecek kaliteli ürünler talep ediniz. Kurulumu dahi başlı başına özen ve tecrübe gerektiren bu hoparlör türü kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren birçok açıdan verdiğiniz her kuruşu hak ettiğini size kanıtlayacaktır. Maliyetten bahsetmişken bu cihazlar ile ilgili bu konuda yapmış olduğum incelemeleri aşağıda bulunan başlıktan inceleyebilirsiniz. 

 

Tavan Tipi Hoparlör Fiyatları

Tavan tipi hoparlör fiyatları öncelikle ürünün özellik, kapasitesi ve markasına göre artıp azalabilmektedir. Birçok dünya devi marka bu ürün hakkında alanında uzman ekipleri tarafından geliştirme ve üretim yapmaktadır. Sürekli olarak şık tasarıma sahip yenilikçi ürünler üretilmektedir. Bu yüzden bu tip ürünleri satın almak isteyen kişiler için net tutarlar belirtemiyorum. Fakat benim bu konuda size tavsiyem ise kullanım alanınıza en uygun ürünü bütçe ve özellik bakımından göz önüne alarak kesinlikle bu alanda üst düzey tecrübeye sahip firmalardan tedarik ediniz. Çünkü bu ürünler tek bir ürün değil bir sistem ürünleridir. Yani kurulumundan bağlantısına kadar birçok alanda birden fazla elektronik bağlantı gerektiren bu ürünler bir sistem içerisinde çalışmaktadır. Bu yüzden kesinlikle bu alanda profesyonel bir firmadan talep ettiğiniz ürünleri satın alınız. Kesinlikle de bu alanda yönlendirme ve tavsiyeleri dikkate alınız. Ayrıca fiyat açısından oldukça uygun hazır paketlerde bulunmaktadır. Bu paketler genellikle kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Birden fazla hoparlörün ve diğer donanımların bir araya gelerek oluşturduğu bu paketlerde çoğu şey sizin yerinize en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Son olarak bu ürünleri birçok kullanım alanına göre özel olarak paket ve set halinde sunan tedarik firması bulunmaktadır. 

 

Tavan hoparlörü ile ilgili yapmış olduğum detaylı ve kapsamlı araştırmalarımı en açıklayıcı şekilde sizler ile paylaşmaya çalıştım. Umarım beğenir ve bu konuda ihtiyacınız olan bilgileri bu yazıda elde etmişsinizdir. Bir sonraki yazımda görüşene dek kendinize iyi bakın…

Sıralama:

TÜKENDİ
Denox Astron LS-C5 Fire Alçıpan Hoparlör
%18İndirim
123.00TL
150.00TL

Tavan Hoparlörü

Tavan Hoparlörü, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Tavan Hoparlörü tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Tavan Hoparlörü

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.