Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Stüdyo Ekipmanları

Stüdyo Ekipmanları

Stüdyo ekipmanları oldukça geniş ve kapsamlı ele alınması gereken önemli ve oldukça merak edilen bir konudur. Bu konuyu elimden geldiğince ayrıntılı bir şekilde sizler ile paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var stüdyo denilince artık yapılan ve uğraşılan işin belirli bir standart’ın üzerinde yani üst seviye yapıldığını anlayabiliriz. Günümüzden işlenilen alan türüne göre birden fazla stüdyo örneği bulunmaktadır. Bunlardan başlıca bahsetmek gerekirse fotoğraf, sinema, müzik ve televizyon stüdyolarıdır. Fakat ben bu yazımda bu işin müzik yani ses kısmıyla ilgileneceğim. Daha net bir ifade ile de müziğin kayıt kısmını geniş bir açıdan değerlendireceğim. Öncelikle konumuza gelmeden önce birçok alan için özel bir araya gelmiş alanında uzman birimlerce oluşturulmuş stüdyo ekipmanları bulunmaktadır. Her bir donanım sistemlerinde elektronik ve benzeri aletler büyük bir ustalıkla bir araya gelmiş ve oldukça uyum içerisinde beklenti ve seviyeye göre kullanılmaktadır. Nasıl ki bir fotoğraf stüdyosunda oldukça net ve kusursuz fotoğraflar elde etmek için ışık, kamera ve ortam uyumuna dikkat ediliyorsa bu işin müzik yani kayıt kısmında da bu ve benzeri maksatla bir araya gelmiş envai çeşit ürün kullanılmaktadır. Stüdyo kayıt ekipmanlarından detaylı bir şekilde aşağıdaki paragrafta bahsedeceğim, lütfen dikkatlice inceleyiniz.

 

Stüdyo kayıt ekipmanları tamamıyla kusursuz ve en üst seviye ses işleri için oluşturulmuş ekipmanlardan oluşturulmakta olan eskilerde kaset, cd  ve benzeri işler için günümüzde ise genellikle dijital ortamlar için oluşturulmuş profesyonel alanlardır. Stüdyo kayıt ekipmanlarıdışarıdan baktığınız da bir ekran mkrofon ve benzeri aygıttan ibaret sanılabilir. Fakat oldukça kapsamlı ve geniş ürün yelpazesine sahip bir sınıftır. Mesela bir mikrofon dahi ele alınırken mevcut kutup deseni olsun, standı olsun, shock mount ve pop filtre gibi birçok unsur ile birlikte kullanılmaktadır. Mikrofonda da olduğu gibi birçok aygıt için ek yani yardımcı donanım ve araç bulunmaktadır. Genellikle stüdyo kayıt ekipmanları için en önemli ürün mikrofondur. Bunun yanı sıra mikrofonun yardımcı elemanları, midi klavye, ses kartı, monitörler, hoparlörler, çalgı aletleri ve benzeri birçok aygıt kullanılmaktadır. Günümüzde ise hem sesin hem de görüntünün ön planda olduğu youtube gibi platformlar için özel olarak oluşturulmuş birçok ekipman sesi bulunmaktadır. Ayrıca kayıt için olsun başka bir şey için olsun ev için ve daha profesyonel amaçlar için olsun özel olarak hazırlanan türleri de bulunmaktadır. Benim bu konuda size tavsiyem ihtiyaca göre stüdyo ekipmanlar listesi hazırlayıp bütçenize göre en uygun markayı seçerek ihtiyacınız olan ürünleri kapsamlı bir şekilde araştırarak elde etmenizdir. Yalnız ben ürünlerden pek anlamıyorum derseniz stüdyo ekipmanları kayıt için veya başka bir konuda olsun her alan için alanında uzman kişilerin bir araya gelerek her açıdan düşünerek oluşturduğu hazır paketlerde bulunmaktadır. Yani ihtiyacınıza ve kullanma alanınıza göre değerlendirerek bu alanda tecrübe sahibi güvenilir bir tedarik noktasının bu tip ürünlerin tamamını tek bir paket veya sette satın alabilirsiniz.

Sıralama:

Stüdyo Ekipmanları

Stüdyo Ekipmanları, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Stüdyo Ekipmanları tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Stüdyo Ekipmanları

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.