Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Ukulele

Ukulele

Ukulele, farklı tür özelliklerine sahip olarak görünümüyle minik bir gitar tarzında olan telli müzik aletleri sınıfına dahil bir müzik aletidir. Ukulele enstrümanı Portekiz’in Madeire adaları bölgesinden 19. yüzyıl da Portekizli olan Augusto Dias, Espirito Santo’’ ve ‘’Manuel Nunes adlarındaki göçmen marangozlar tarafından geliştirilerek ortaya çıkarılmışlardır. Bu aletin atasının ‘’Cavaquinho’’ ve ‘’Rajao’’ olduğu bilinmekle beraber adını hızlı parmak hareketlerinden dolayı Hawaii dilinde zıplayan pire anlamına gelen ‘’Ukulele’’ sözcüğünden aldığı bilinmektedir. Ukulelerin ahşap donanımlarının genel olarak koa ağacından yapılanı gür ton özelliklerine sahip iken, maun ağacından olan yapılanları ise yumuşak ton özelliklerine sahiptirler. Metal özellikte olan ukuleler mevcut olmakla beraber, bu çalgı aletlerinin tel donanımları ise yay ve kirişten yapılmaktadır. Bu çalgı aletinin akort düzeni; ‘’C’’ akort düzeni denilen ‘’G, C, E, A’’ biçiminde olarak, ( Sol –  Do – Mi - La ) nota düzeni şeklinde akort edilirken, bir başka olarak ‘’D’’ akort düzeni denilen ‘’A, D, F, B’’ biçiminde olarak ( La – Re -  Fa# - Si ) nota düzeni şeklinde akort edilmektedir. 

 

Yaygın kullanımlara göre boy, tip ve perde özellikleri bazında ukulele türlerini yapı ve teknik özellikleri bakımından örneklendirecek olursak;

 

* Soprano Ukulele: Telli müzik aletleri arasında yer alan bu ukulele türü 53 cm boy özelliği ve 15 perde donanımı ile en küçük yapıdaki sıcak ton özelliklerine sahip olan geleneksel Hawaii ukulelesidir.

 

* Concert (Konser) Ukulele: Bir ukulele türü olarak 58 cm boy özelliğinde olan yaklaşık ortalama 20 perde donanımına sahip olarak dolgun sesler elde edilebilen bir ukulele türüdür.

 

* Tenor Ukulele:  Geniş bir hacim özelliği ile 66 cm boy özelliğine sahip olarak profesyonel kullanımlarda ön plana çıkan bir ukulele türü olarak 15 perde ve üzerinde olarak geniş yelpazede ses aralıkları sunan bir ukulele modeli türüdür. 

 

  • Bariton Ukulele: Kalın ses özelliğinde olarak 76 cm boy özelliğinde olan oldukça büyük yapıdaki bu çalgı aleti geniş perde donanım ve aralıkları ile gitara en yakın formdadır.

 

Ukulele Fiyatı

Ukulele fiyatı, üretim aşamalarında kullanılan ham maddelerin türlerine ve özellikleri ile el işçiliği çalışmalarına göre değişkenlik gösterirken aynı zamanda yaygın olarak bu alanda üretim yapan markaların modellerine göre de değişmektedirler. Ukulele müzik aletinin farklı olarak birçok türü bulunmakta olup tür özelliklerine göre de uygun fiyat ve performans aralığında olan ürünler garanti olanakları doğrultusunda temin edilebilirler. Başlangıç seviyesi ve profesyonel kullanımlar için olan modellere makul fiyat aralıklarında sahip olabilir ve kullanımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Sıralama:

Ukulele

Ukulele, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Ukulele tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Ukulele

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.