Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Tiz Tweteer

Tiz Hoparlör

Tiz hoparlör en çok kullanılan seslendirme aracıdır. Oldukça geniş bir alanda değerlendirilebilen yüksek aralığa sahip bu hoparlör türleri birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür ile ilgili detaylara gelmeden önce bu alanda yapmış olduğum genel araştırmalarımı sizler ile paylaşmak istiyorum. İlk olarak hoparlör nedir sorusuna cevap vermek istiyorum. Bu konuda ayrıntılı bilgiler yazımın devamında bulunmakta ve özenle dikkate alınız. Çünkü tiz modelleri daha iyi anlayabilmek için bu bilgileri öğrenmek ve hakim olmak gerekiyor. Hoparlörün ses üretme ve ses sistemlerindeki yerini açıklayıcı bir şekilde anlatmak istiyorum. 

Doğada ses birçok kaynaktan üretilebilen sınırları bilinmeyen somut bir kavramdır. Bildiğiniz üzere somut olmasının sebebi kulağımız olan işitme organımız ile duyulmasından dolayı somut olarak kabul edilir fakat göz ile görülmez. Yalnız çeşitli teknolojiler ile dalgalar halinde aktarıldığı ispatlanmıştır. Nasıl mı? Hava tanecikleri sayesinde sesler kaynaktan çıktıktan sonra dalgalar halinde yol alır ve farklı şiddet ve aralıklarda bulunur. İşte tam da bu esnada sesi daha geniş alanlara duyurabilmek için elektronik sistemler devreye girmektedir. Mikrofon ve benzeri elektronik aygıt aracılığı ile havadaki ses elektrik sinyallere yani dijital ses verilerine dönüştürülür. Ses sistemine göre çeşitli birimlerden geçerek en sonra olarak hazır olan ses sinyalleri elektrik sinyalleri şeklinde hoparlörlere aktarılır işte tam da bu esnada hoparlörler bu sinyalleri mevcut kapasitesi ve gücü çerçevesinde ses dalgalarına dönüştürerek dalgalar şeklinde etrafa yaymaktadır. Bu dönüştürme ve sesi yükseltme olayını ise içerisinde bulunan bobin, mıknatıs ve benzeri donanımlar sayesinde oldukça muazzam bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca bu muhteşem aygıtın en çok kullanılan ve bilinen iki ayrı türü bulunur. Bunlar ise tiz ve bass olarak ikiye ayrılır. Ben ise bu yazımda sizler ile tiz modeli en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde ele alacağım. Tiz hoparlör ile ilgili detaylı ve kapsamlı yapmış olduğum incelemeler aşağıda yer almaktadır. 

Tiz hoparlör çoğu yerde tweeter tiz olarak ta geçmektedir. Bu aygıtları diğerlerinden ayıran en önemli yanı ise oldukça yüksek ses frekansları üretilmek için özel olarak tasarlanmıştır. 2.000 Hz ve 20.000 Hz arasında tercih edilen oldukça geniş aralıktaki seslerdir. 100 kHz ye kadar yüksek özel tweeterlar da bulunmaktadır. Tiz hoparlör modelini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerin basında ise en üst yani tepe noktası huni şeklindedir. Yani üst noktası genellikle açık yapıdadır. Bunun yanı sıra özellik bakımından oldukça farklılaşan bu ürünler günümüzde birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Ev ses sistemlerinde, araçlarda, sahnelerde, stüdyolar ve benzeri sesin ve müziğin olduğu pek çok yerde sürekli olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Olmazsa olmaz bu aygıtlar oldukça özellik bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Ayrıca birçok marka tarafından sürekli olarak geliştirilen ve üretilen bu tweeter tiz adındaki elektronik aygıtların çapı yani boyutu arttıkça genellikle gücü yani kapasitesi de artmaktadır. Benim size tavsiyem bu alanda bu tip bir ürün talep ediyorsanız mutlaka ihtiyacınıza en uygun şekilde kapsamlı bir araştırma yaparak ve mutlaka profesyonel bir yardım alarak ihtiyacınız olan ürünü tedarik etmenizdir. Mutlaka güvenilir ve profesyonel bir tedarik firmasından bu tip ürünleri satın alınız.

Sıralama:

TÜKENDİ
Rcf H100 Tweteer Horn 1'' 220x220
%20İndirim
396.00TL
495.00TL
Rcf ND1411-H Hornlu Tweteer
%18İndirim
1,424.34TL
1,737.00TL

Tiz Tweteer

Tiz Tweteer, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Tiz Tweteer tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Tiz Tweteer

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.