İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Piyano

Piyano

Piyano, donanım özellikleri bakımından tuşlu ve vurmalı çalgı aletleri sınıfında yer alan tuş donanımlarına monteli yapıda olan çekiç mekanizmalarının tel donanımlarına vurması aracılığı ile ses çıkarım faaliyeti gerçekleştirilen klavyeli olan bir müzik aleti olmaktadır. Piyanolar klasik ve caz müzik türleri başta olmak üzere birçok müzik alanında ihtiyaçlara çözümler üretmektedirler. Tarihsel süreç içerisindeki ilk piyano İtalya’nın Floransa şehrinde 1700'lü yıllar içerisinde Bartolomeo Cristofori aracılığı ile oluşturulmuş olup piyanonun atasının klavsen olduğu ve İtalyanca güçlü ve hafif ses çıkarımı sağlayan klavsen olarak ‘’piano e forte’’ biçiminde nitelendirildiği de bu yönde olmuştur. Bunların yanı sıra Saksonyalı; Silberman, Augsburglu; Johann Andreas Stein ve Sebastian Erarda ile Fransız; Marius piyanoların farklı şekillerde geliştirilmelerinde ve üretimlerine katkı sağlamışlardır. Piyanolar standart olarak yerleşik yapıdaki özellikleri ile 52 adet beyaz tuş özelliğine ve 36 adet siyah tuş özelliğine sahip olmak üzere 88 adet tuş özelliklerinden oluşmakta olup bu çalgı aletlerinin ilk tuş özelliği ‘’la’’ notası olarak son tuş özelliği ise ‘’do’’ piyano notası olmaktadır.

 

Piyanolar kullanım alanları olarak beste, oda müziği, prova ve solo performanslar için uygun olarak öne çıkan enstrümanlar arasında yer almaktadır. Farklı yapı ve teknik özelliklerde üretilen piyanoların yatay tel donanımlı olarak klavyeye dik bir yapıda üretilen türüne kuyruklu piyano denilmekte iken yatay tel donanımlı olarak klavyeye paralel olan eğik ve dik yapılardaki türüne ise stand veya duvar piyano denilmektedir. Yine piyanoların teknik özellikler olarak klasik denilen akustik yapıda olan ve elektronik alt yapı özelliklerinde olan dijital türleri bulunmaktadır. Piyanoların tel donanımları birbirlerine karşılıklı olarak yarım ton eşit yapı özelliklerinde akort edilmektedirler. Bu çalgı aletlerinde sonraki gelişen yenilikçi çalışmalar ile ses güçlerini ve yoğunluklarını arttırmak için her bir nota için aynı süre zarfında iki veya üç tel donanımı titreştirilmektedir. Bu müzik aletlerinin dış yapılarında kalın formda meşe levhalar kullanılır iken daha sonraları madenden yapılmış olan levhalar kullanılmaktadır.

 

Piyano Fiyatı

Piyano fiyatı, yapı ve teknik özellikler bakımından kuyruklu ve duvar türü piyanolar ile klasik olarak adlandırılan akustik piyano ve dijital piyano gibi özelliklerine göre değişmekte olup üretimi sağlanan ürünlerin ham madde özellikleri ve el işçilikleri de fiyat aralıklarını doğrudan olarak etkilemektedir. Güvenilir olan yerlerden kullanım alanlarına uygun olarak garanti olanakları doğrultusunda uygun fiyat ve performans seçenekleri ile akustik ve dijital piyano modelleri kuyruklu ve duvar yapı türlerinde olarak rahatlıkla tercih ve temin edilebilirler.

Sıralama:

TÜKENDİ
Yamaha P115 Taşınabilir Dijital Piyano
%26İndirim
5,257.38TL
7,136.38TL
TÜKENDİ
Yamaha P45 Taşınabilir Dijital Piyano
%45İndirim
3,098.00TL
5,599.32TL
TÜKENDİ
Yamaha NP V60 Piaggero Klavye
%41İndirim
2,499.00TL
4,240.00TL
TÜKENDİ
Yamaha NP12 Piaggero Taşınabilir Dijital Piyano
%30İndirim
1,860.00TL
2,650.00TL
TÜKENDİ
Yamaha DGX-660 Dijital Piyano
%26İndirim
6,156.48TL
8,371.53TL

Piyano

Piyano, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Piyano tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Piyano

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.