Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Midi Klavyeler

Midi Klavye, Midi Keyboard

Midi klavye, teknolojik atılımların üst seviyelere ulaştığı; birçok kolaylığı ve profesyonelliği sunan dijital alanda, bizlere kullanım olanağı sunan teknoloji harikası bu cihaz bilgisayara bağlantısı sağlandığında genel kullanım aygıt giriş sağlayıcı usb kablo ekipmanıyla kullanım olanağı sağlayan piyano bağlamında, tarzında olan bir klavye olarak karşımıza çıkmaktadır. Midi klavyelerin (keyboard) sizlere verdikleri hissiyat cihazın kullanımında o icrayı içten yaşamanız, cihazın kontrol edilme kolaylığı, sorunsuz driver seçeneği, sistemsel yazılımlar ile uyumluluk ve sağlamlık açısından kalitesi,  klavyede doğrudan önem arz etmektedir. Profesyonel ve amatör kullanım alanlarında; ev, stüdyo ve sahne gibi yerlerde oldukça eğlenceli müzik deneyimleri kazandırarak bu kullanımlardan keyif almanızı sağlar. Midi keyboard, elektronik bir sisteme sahip olma özelliğiyle, bu alanda bazı müzik enstürmanları ve doğrudan cihazlarda bulunan, genel olarak kaldıraç dediğimiz mekanizmaya sahip olan tuşlardan meydana gelen bir takımdır. Klavye terimi genel tanım bazında klavyeyi donanımında bulunduran elektronik müzik enstürmanları içinde kullanılan genel bir terim olarak ifade edilmektedir. Klavyeler kendi içlerinde malzeme, tuş ölçüleri, yapıları ve sayıları yönünden değişiklikler gösterseler de birbirlerine benzer oranda birer görünüm taşımaktadırlar. Ek bir bilgi olarak yine; akordiyon, klavsen, melodika, elektronik piyano, org ve piyano klavyeli olarak tanımladığımız müzik aletlerinden bazıları olarak belirtilmekte. Midi keyboardlarda, genel olarak kullanılan en yaygın manada iki midi iletisi midi cc ve midi notlarıdır. Bilgisayarınızda, mouse(fare) ve pc klavye ile yaptığınız müzik çalışmalarında ritim tutturma ve akord basma çalışmalarında; hem uzun bir zamanınızı alırken hem de, zor olmaktadır. Bu noktada ihtiyaçlarınızı karşılayacak, eğlenceli ve daha kolay olan elektronik midi klavye ile bunun keyfini çıkarmanıza, farkı farketmenize yarayacaktır.

 

Midi Klavyeler

Midi klavyeler ile melodileri icra etmek, bilgisayar ek donanım sistem elemanlarından olan pc klavye ve mouse(fare) programlama faaliyetleri yerine, daha fazla olarak ve olayın bizzat ruhunu yaşamak adına sizlere insan dokunuşları sağlamaktadır. Sanal cihazlarınızın değerlerini, parametrelerini bu bağlamda kontrol için ilgili özelliklerle programlanabilen düğme donanımları ile donatılmışlardır. Pc cihazınız da herhangi bir sanal olarak müzik cihazı açtığınızda onun içinde bulunan tüm belirtilen hazır parametreleri midi klavyenizin bir tuşuna aktararak, bu bağlamda gerçek zamanlı olarak efektler oluşturabilirsiniz. Bu kullanımdan sonra mixing ve mastering aşamalarında da bu cihazları kullanabilirsiniz. Midi klavyeler sizlere müzik oluşturma aşamalarında sürecin verimli olarak geçmesi ve eğlenceli  olarak bu aşamalara evrilmesi ile birlikte ilham ve yaratıcılık konularında da sizlere oldukça geniş bir alan açacak ve faydalı olacaklardır. Midi Klavyeler birçok teknik özellikleri ve yapıları bakımından ihtiyaçlarımıza ve tercihlerimize göre çeşitlilik göstermektedirler. Bu klavyelerin tuş yönünden (25 – 32 – 49 – 61 – 88 gibi.) olarak seçenekleri bulunmaktadır. Eğer beat bazında ağırlıklı olarak bir müzik icrası yapıyorsanız eğer, 25 veya 49 tuşlu bir midi klavye bu alanda sizlere yardımcı olacaklardır. Eğer bunun dışında, armoni ve melodi ağırlıklı olarak müzik çalışmaları yapmak istiyorsanız 61 ve 88 tuşlu midi klavyeler sizler için daha ihtiyaçlarınıza yönelik bir seçenek olacaktır. Bu klavyelerde bir alan için birden farklı enstürmanları kontrol etme özellikleri mevcuttur. Müzikal düşüncelerinizi daha özgür sunmanızda, bunları hayata geçirebilmenizde mükemmel fırsatlar yaratan bu müzik aleti ile aynı zamanda atanabilir olarak parametre kontrolleri gerçekleştirmekte mümkündür. İnce düşünülmüş detaylar müzikal manada güzel kreasyonlar yapabilmenize olanak sağlamaktadırlar. Midi klavyeler, farklı olarak başka midi klavyeler ile entegrasyonu sağlanabilir ve bu sayede bir zincir oluşturulabilir. Aynı amaca hizmet eden, tuşta oluşturmuş olduğunuz midi mesajlarınızı bağlantılar yoluyla bilgisayarınıza gönderebilirsiniz. Müzik okunabilen, çalınabilen herşeyi çalabilme imkanına sahip olmanızı sağlar. 

 

Midi Klavye Fiyatları

Midi klavye fiyatları, klavyelerin sağladığı teknik özelliklere, tuş sayılarına, kod özelliklerine, sağladığı yazılımsal desteklere, yapısal sağlamlılık ve kalitelerine göre birçok alanda artan ve azalan kategoride fiyat performans seçeneklerine sahiptir. Bu klavyelerin fiyatlarında kullanılan ürünlerin sağlamış oldukları özellikler, ham maddenin nevi, işçilik performans derecesi ve üretim kalite standartları doğrudan etkili olmaktadır. Başlangıç seviye midi klavyeler ile başlayabilir daha sonra üst düzey midi klavyelere doğru adım adım bir yol alabilirsiniz, tabi bu konu ihtiyaçlarınızla ve yapmak istediklerinizle doğru orantılı olarak değişebilir. Bu tarz ürünlere garanti seçenekleri sunan profesyonel firma ve tedarikçileri ile farkı marka ve modeller bazında erişmemiz daha sağlıklı olacaktır. Başlangıç olarak değerlendirebileceğimiz fiyat skalaları 300 tl bantlarından başlayarak, üst seviyelere 20.000 tl tavan fiyatlarına doğru farklılıklar göstermektedirler. 

 

Müzik Keyboard

Müzik klavye, genel olarak elektronik altyapıya sahip olan bu klavyeler değişik müzik performansı sağlama ve özgün müzik kreasyonları üretmenizde sizlere oldukça faydalı olacaklardır. Müzik klavyeleri oldukça geniş bağlamda bir içeriğe ve çeşitliliğe sahiptir. Klavyelere müzik alanından farklı olarak telefonlarımızda, bilgisayar ve tabletlerimizde tuşlu ve dokunmatik donanımlarla zaten sürekli olarak aşinayız ama müzik bağlamında bakacak olursak; geçmişten günümüze tuş donanımına sahip müzik aletleri (Org, klavsen, akordeon, piyano) ile elektronik olarak değerlendirdiğimizde ise elektronik donanım destekli (Midi klavye, org ve piyano) olarak kullanım alanlarında ihtiyaçları karşılamaktadırlar. Klavye kelimesi latince clavis (anahtar), sözcüğünden türemiştir. Elektronik sistem donanımları ile birlikte müzikal çalışmalar yaratma çabalarımızda ve icraalarımızda bizlere oldukça faydalı olan müzik klavyeler bu alanda bizlerin müthiş birer tamamlayıcıları haline geldi. Daha özgür müzik üretimleri sanatsal müzikal çalışmalarımızda kullanışlı ve eğlenceli deneyimler sunmaktalar. Müzik klavyeleri ile isterseniz bireysel olarak(Solo), isterseniz grup olarak (Koro) performanslarınızda yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Şimdi daha eğlenceli ve mutlu anlar için müzikle kalmanız dileğiyle.

Sıralama:

TÜKENDİ
Nektar Impact LX25+ USB Midi Klavye
%9İndirim
810.00TL
892.50TL
TÜKENDİ
Novation Launchkey 25 MK2 25 Tuş Midi Klavye
%9İndirim
1,269.00TL
1,395.00TL
TÜKENDİ
Novation Launchkey 61 Mk2 61 Tuşlu Midi Klavye
%9İndirim
2,133.00TL
2,340.00TL

Midi Klavyeler

Midi Klavyeler, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Midi Klavyeler tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Midi Klavyeler

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.