Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Midex Ukulele

Midex Ukulele Ve Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Öncelikle ukulele hakkında kısaca bilgilendirme yapmak isterim, daha önce ki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi ilk olarak Hawaii’de yayılmaya başladı. Daha sonrasında da İngiltere de çeşitli enstrümanlara eşlik etmesi sayesinde insanlar tarafından çok sevildi ve kabul görmeye başladı. Şekil olarak gitara benzeyen fakat gitara göre daha minik olan ve 4 teli bulunan bir müzik aletidir.

Ayrıca 4 çeşit ukulele bulunmaktadır. Bunlar, Soprano, concert, tenor ve bariton’dur.

Bende sizlere midex markasının üretmiş olduğu ukulele çeşitlerini anlatacağım.

 

Midex SP-21 Maun Soprano Ukulele Hakkında

Midex markasının üretmiş olduğu bu ürün ukulele sınıfında yer alan ve 21 inç olan soprano ukulele çeşididir. Maun ağacından üretildiği için maun soprano dediğimiz bu esntrüman aynı zamanda da gül ağacından üretilmiş klavyeye sahiptir. Diğer modellere göre boyu 54 cm, genişliği ise, 18,5 cm ve 6,2 cm yüksekliği olan bir müzik aletidir. İçerik olarak detaylı anlatmak gerekirse, 4 adet burgusu ve misina ipi, 4 adette teli bulunmaktadır. Bunların yanı sıra diğer markalara göre, hammadde olarak kaliteli ve kendine özgü bir yapısı ve daha birkaç farklı faktörü vardır. Örnek verecek olur isek, hammadde açısından baktığımızda birkaç farklı ağaç türlerinden yararlanıldığını ve her ağaç türlerinin de ukulele üstünde farklı bölgelerde rol aldığını göreceksiniz. Mesela, köprüsü gül ağacı, üst kapağı maun ağacı ve arka ile yanlarda ise linden olarak bildiğimiz klavye bulunmaktadır. Kaliteli hammaddesi sayesinde, doğru ve net ses tonu, uzun ömürlü ve dayanıklı bir enstrüman olması önemli özelliklerindendir. Tüm bunların aksine, rastgele herhangi bir ağaçtan ve kalitesiz bileşenlerden oluşan bir ürün üretildiğinde akort tutamama, ses tonu netsizliği gibi önemli sorunlara yol açabilir. Bu yüzden ukulele alacağınız zaman, hakkında herhangi bir araştırma yapmadan ‘’en uygun olanını alayım’’ gibi bir hataya düşerseniz ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve paranıza yazık olur. Ve bilmeniz gerekir ki 4 farklı ukulele çeşidi vardır ve her çeşidin farklı boy ve özellikleri vardır. Soprano ukulele çeşitleri arasında en küçük olanıdır ve farkları ise, ses tonu ile perdelerin arasında bulunan mesafeleridir. Soprano ukulele’ de 15 adet perde bulunmaktadır ve klavye mesafe aralığı dardır. Bu sebeple kaba olmayan ince bir ele sahip insanlar daha rahat çalabilir.

 

Midex TN-26 Maun Tenör Ukulele Hakkında

Midex Tn-26 modeli ukulele sınıfında yer alır ve 26 inç tenör ukulele çeşididir.  Maun ağacından üretilmiştir ve gül ağacından üretilen bir klavyeye sahiptir. Adından tenör ukulele olarak bahsettiğimiz bu enstrümanın, diğer ukulele çeşitlerinden farkı boyudur.  Uzunluk olarak 2. Sırada olan tenör ukulele hammaddesi bakımından kaliteli bir yapıya sahiptir. Örneğin, midex markası ukulele üretiminde her bir bölüm için farklı ağaç türü kullanmıştır. Üst kapağında, arka ile yan bölümünde maun ağacı, köprü ve klavye bölümünde gül ağacı ve diğer bölümlerinde ise sapeli ağacı kullanılarak titizlikle ve uyum içerisinde özenle üretilmiştir. Ukulele seçerken özellikleri arasında hammaddesi ve ukulele ölçüleri bulunmalıdır ve buna göre seçim yapmalısınız. Tenör ukulelenin ölçülerine baktığımızda, 66 cm uzunluk, 26 inç, 22 cm genişlik ile 6.7 yüksekliğe sahip olan bir ukulele çeşididir.  Tonu ve ses tınısı bakımından biraz daha gür bir enstrümandır. Perde aralığı ise 15’in üzerindedir. Seyircilere çalmak isteyenler zengin bir ses performansı sayesinde genelde Tenör ukulele’yi tercih etmektedirler.

 

Midex CT-24 Maun Concert( Konser ) Ukulele Hakkında

Midex Ct-24 modeli ukulele sınıfında yer alan ve 24 inç olan concert ukulele çeşididir. Maun ağacından üretilmiş olan midex ukulele, concert ebatlarında ve gül ağacı klavyeye sahip bir modeldir. Bu enstrümanın da kendine ait ölçüleri ve özellikleri sayesinde diğer ukulelerden farkı olması sebebiyle Concert ukulele ismini almaktadır. Kendine has özellikleri ve ölçülerine değinmek gerekirse, özellik bakımından, 20 perdeye kadar ulaşabilir ve yüksek tonlarda çalınabilir. Soprano ukuleleye göre daha dolgun bir ton elde edebilirsiniz. Perde aralığı da daha geniş olması sebebiyle çalması daha rahattır. Çünkü boyut olarak sopranoya göre daha uzundur.  6,5 cm yüksekliğe, 61 cm uzunluğa ve 21 cm genişliğe sahiptir. Midex markası diğer ukulele çeşitlerinde de olduğu gibi concert ukulelede de özel ve kaliteli üretim yapmaktadır. Hammaddelerine bakacak olur isek, klavye ve köprü gül ağacından, arka ve yanlar maun ağacı üst kapağı yine maun ağacından, ve diğer kalan bölümler ise sapeli ağacından üretilmiştir. Geleneksel ukuleler arasında daha modern bir versiyon concert ukuleledir diyebiliriz.

 

·         Ukulele Çeşitleri Hakkında Merak Edilen Soru Ve Cevaplar

Ukulele Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

1.      Hangi tip Ukulele istediğinizi bir düşünün, ukulele çeşitlerinin arasında ki ölçü farklarını araştırın ve ses tonlarına bakarak karşılaştırma yapın. Çünkü her bir ukulele farklı uzunluklara ve inceden kalına farklı ses tonlarına sahiptir.

2.      İnternet üzerinden alacak iseniz güvenilir ve kaliteli markaların olduğu bir siteden almanızı öneririm. Aksi halde kalitesiz bir ukulele aldığınızda akorlar ve ses tınısı bakımından zorluk çekerek pişman olabilirsiniz. Ve güvenilir bir site olmadığı taktirde kandırılabilirsiniz.

3.      Ukulele hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olmanızı öneririm. Böylece kafanızda soru işaretleri olmadan bu enstrümana sahip olabilirsiniz.

4.      Fiyat bakımından ucuza kaçıp kalitesiz bir ukulele almamaya özen gösterin aksi halde enstrüman ömrü uzun olmayabilir. Biraz pahalı olsun ama kaliteli olsun şeklinde düşünebilirsiniz.

5.      Ses tonunuz ve el yapınızda ukulele seçimi için önemli faktörler arasındadır. Perde mesafe aralığı dar olan ukulele modeli seçmeniz halinde, ince olmayan büyük bir ele sahipseniz çalmanız zorlaşabilir ve sizin için konforlu olmayabilir. Aynı zamanda ses tonunuzda önemlidir. Çünkü ukulele çeşitlerinde boyutları küçüldükçe ince, tiz ses tonlarına hitap etmektedir.

 

Sizden Midex Ukulele Aldığım Zaman Ürün Paket İçeriği Nelerdir ?

1 adet Midex ukulele, 1 adet ukulele kılıfı ya da ukulele çantası diyebiliriz, 1 adet pena ile birlikte sizlere gönderilmektedir.

 

Neden Midex Ukulele Tercih Etmeliyim ?

Çünkü diğer markalara kıyasla daha kaliteli, titiz ve özenle üretilen ukulele çeşitleri kaliteli hammaddesi sayesinde profesyonel kullanıcılar tarafından da tercih edilerek önerilmektedir. Unutmayın ki sizler için her zaman kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini tedarik etmekteyiz.  

 

En Kullanışlı Ukulele Modeli Hangisidir ?

Kişiye göre değişen ve göreceli bir durumdur ancak, ukulele boyutları küçüldükçe ince ve tiz seslere hitap ettiğini belirtmek isterim. Bu yüzden de orta boy ve orta ses olarak kabul ettiğimiz concert ukulele modeli sizlere önerebileceğimiz bir enstrümandır. Ayrıca kullanım alanları da geniş olmakla beraber uygun fiyatları da mevcuttur.

 

Ürün Sipariş Etmemiz Halinde Ödeme Seçenekleri Ve Kargo Süresi Nedir ?

Ukulele sipariş ettiğiniz zaman, havale ya da EFT yaparak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca siparişiniz mesai saatleri içerisinde ve stok bakımından sorunsuz olması halinde aynı gün kargoya verilir, 2 iş günü içerisinde de elinize ulaşır. 

Sıralama:

Midex Ukulele

Midex Ukulele, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Midex Ukulele tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Midex Ukulele

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.