Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Harici Horn Hoparlör

Horn hoparlör

Horn hoparlör okul, cami, sokak ve benzeri yerlerde sıklıkla gördüğünüz bir ses yayma aracı ya da anons aletidir. Bu muhteşem cihaz ile ilgili olarak oldukça kapsamlı ve detaylı bir şekilde inceleme yaptım. Bu konuda öğrenmiş olduğum bilgileri yazımın devamında sizler ile paylaşacağım ama öncelikle adım adım bu muhteşem cihazları anlatmak istiyorum. İlk olarak isminde de geçen hoparlör kelimesini biraz daha açmak istiyorum. Bilmeyenler için hoparlörler bir çevirici ve yayıcı elektronik aletlerdir. Ses yaydığını herkes biliyordur muhtemelen fakat neyi çevirmekte olduğunu kapsamlı bir şekilde aşağıda bulunan paragrafta açıklayacağım. Lütfen dikkatlice inceleyiniz…

 

Hoparlörün neyi çevirdiği anlamanız için ses sistemlerinde nerede ve nasıl rol oynadğını açıklayıcı bir şekilde anlatmak istiyorum. Bildiğiniz üzere doğada ses hava tanecikleri üzerinden ses dalgaları şeklinde taşınmakta ve aktarılmaktadır. İşte tam bu nokta da devreye mikrofon ve benzeri aygıtlar girer bu muhteşem aygıtları mevcut kutup desenine göre istenilen alandaki ses dalgalarını dijital ses verilerine yani bir nevi elektronik sinyallere çevirir. Bu sinyaller çeşitli elektronik cihazdan geçer ve son olarak hazır olarak hoparlöre gelir işte tam da bu esnada hoparlörler bu elektrik sinyallerini ses dalgalarına çevirerek sistemde bulunan anfi ve mevcut gücü kapasitesince çevreye yaymak için sesi dalga olarak etrafa yaymaktadır. Her ses sisteminde olması gereken ve kullanım yeri ve amacına göre türleri bulunmakta olan bu aygıtın horn hoparlör modelini detaylı bir şekilde ele alacağım. Bu konu ile ilgili detaylı incelemelerim yazımın devamında bulunmaktadır. 

 

Horn hoparlör ise dışarıdan baktığında genellikle plastik yapıya sahip içerisinde bir hat bulunan huni ve benzeri şekillerde üretilen harici hoparlör modelidir. Bu tür dış mekan hoparlör olarak geçmektedir. Dış mekân hoparlör denilmesinin en büyük sebebi ise okul bahçeleri ve cami minarelerinde sıklıkla kullanılması yani tercih edilmesidir. Kullanım yerinden dolayı su geçirmez hoparlör olarak ta kabul edilen bu aygıtlar oldukça kullanışlı ve zor ortam şartlarına uyumlu bir şekilde üretilmiş ve oluşturulmuştur. Ayrıca bu hoparlörler oldukça çeşitli ses kalitelerinde üretilmekte fakat asıl özenilen yanı ise kötü hava şartlarında bozulmayacak ve zarar görmeyecek özel maddelerden bir araya gelmesidir. Ürünün dizayn şeklinin farklı olmasının kendisine kattığı en büyük artı ise yağmurlu havalarda içeride bulunan hoparlörlerin zarar görmesinin önüne geçmektir. Ayrıca horn hoparlörler sıcak havalarda esneme soğuk havalarda sertleşme gibi etkilerden en az etkilen dış yapısı sayesinde oldukça uzun vadede işlevini yerine getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Genellikle mahalle ve sokak aralarında direk ve benzeri yerlerde konumlandırılmış bu cihazların görünümü bir nevi megafonu andırmaktadır. Aslen bu aygıtlarda seyyar olarak açık havalarda sesin şiddetini arttırarak geniş ortamlara yaymak için kullanılır. Elbette bu harici hoparlörler farklı güç kapasite ve özelliklerde üretilmektedir. Benim size tavsiyem dış mekân hoparlör ihtiyacı duyuyorsanız eğer kesinlikle horn hoparlör tercih ediniz. Hem oldukça uzun vadede performans alır hem de özel olarak dış mekan için üretildiği için daha verimli olarak kullanabilirsiniz. Su geçirmez horn hoparlör hakkında detaylı ve kapsamlı edinmiş olduğum bilgileri en açıklayıcı şekilde sizler ile paylaşmaya çalıştım umarım ihtiyacınız olan bilgilere ulaşmışsınızdır. Son olarak bu ve benzeri tüm cihazları mutlaka bu alanda profesyonel bir tedarik firmasından tercih ediniz…

Sıralama:

TÜKENDİ
Denox DN-45 T Horn Hoparlör
%25İndirim
540.00TL
720.00TL
TÜKENDİ
Denox DN-26 T IP65 Horn Hoparlör
%25İndirim
300.00TL
400.00TL
TÜKENDİ
Carol Hs-530T Horn Tipi Hoparlör 30 Watt
%18İndirim
656.00TL
800.00TL
TÜKENDİ
Cotina PH-711 Horn Hoparlör 40 Watt
%8İndirim
264.00TL
288.00TL
TÜKENDİ
Cotina PH58 Horn Hoparlör 50 Watt
%7İndirim
200.00TL
216.00TL

Harici Horn Hoparlör

Harici Horn Hoparlör, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Harici Horn Hoparlör tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Harici Horn Hoparlör

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.