Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Duvar Hoparlörü

Duvar hoparlörü

Duvar hoparlörü, birçok mekân için gerekli olan ve hayatımızın her yerinde aktif olarak kullanılan bu hoparlör modeli, özel olarak daha küçük ve ek aparatlar ile duvara monte etmek için yapılmış farklı hoparlör modellerinden biridir. Bu hoparlör modelleri her çeşit mekân için ayrı bir kasa ile yapılmakta ve farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Tabi ki özellik ve gereksinim gibi önemli unsurlar mevcuttur. Bu unsurla için alt paragraf ve yan başlıklara geçerek duvar hoparlör modelleri hakkında bilgiye ulaşabilir ve diğer bir başlık olan sütun hoparlör içinde bilgi edinebilirsiniz. Böyle genel bir konu başlığı içinde yaptığım incelemem sonucunda önemli birkaç noktaya vurgu yaparak bu konuyu net bir şekilde anlatmak istiyorum.

 

Sütun Hoparlör

Kapalı mekân ve açık mekânlarda çok verimli kullanılan duvar hoparlör modelleri her boyutta ve her güçte bulunmaktadır. Bu hoparlör modellerinin yukarıda bahsettiğim üzere kasa yapıları da oldukça değişim göstermektedir. Sütun hoparlör modelleri bunlara en iyi örnek olacaktır diyebilirim. Genel olarak kasa ve içerik farlılığı oluşan bu hoparlör modelleri bahsettiğimize göre biraz daha detaya inmekte fayda olacağını düşünüyorum. Duvar için özel olarak tasarlanmış olan bu modeller, özel birkaç aparat ile duvar asılmaktadır. Bu aparatlar duvarın genel olarak beton olacağı düşünüldüğü için en güçlü malzemelerden yapılmaktadır. Ek bir özellik ise birden fazla çeşit olduğu için özelliklede sütun hoparlör için farklı aparatlar bulunmaktadır. Bunlar daha kaba gibi gözükse de en az 8 inç hoparlör modelini gözünüzün önüne getirirseniz oldukça normal olacaktır. Bu aparatlar ise sabit ve oynar başlık özellikli olmak üzere modellerini rahatlık ile istediğiniz markadan bulabilirsiniz. Özelliklere baktığınız zaman watt ve istediğiniz kalitede ki sesi kolaylık ile bulabileceğiniz zengin bir kategori bulunmaktadır. Bu durumda rahat olabilirsiniz çünkü fiyat olarak da oldukça seçenek mevcuttur. Kullanım alanlarına gelecek olursak, kafe ve benzer işletmeler için standart sütun hoparlörlerden yararlanabilirsiniz. Ancak okul ve farklı alanlara geldiğiniz zaman sütun hoparlör verimsiz kalabilmektedir. Mesela camilerde sıkça gördüğünüz hoparlör modellerinden biri olan horn hoparlör modeli buna iyi örnek olacaktır. Çünkü farklı kullanım alanı için her çeşidin üretildiğini söylediğimiz duvar hoparlörü başlığında, horn hoparlörünün bulunması kullanacağınız alan için oldukça kolay bir seçim sunmakta yardımcı olacaktır. Ancak en önemli özelliğe gelecek olursak trafo olayı oldukça kafa karıştırmaktadır. Amfi ve hoparlörün kullanım alanlarından biri olan okullarda sıkça karşılaşılan sorun olan trafolu hoparlör problemi, bu kategoride çözebileceğiniz en kolay problemdir diyebiliriz. Neden mi?

 

Trafolu ve trafosuz olmak üzere üretilen duvar hoparlör modelleri bulabilirsiniz. Hatta aynı renk ve aynı kasa diyebiliriz. Farklılık ise arka kablo çıkış bölümü ve iç devredir. Bu devre sayesinde onlarca hoparlörü bir devreye bağlamanızı sağlamasının yanı sıra eşit güçte ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlayacak olan bu sistem oldukça önemli bir yere sahiptir. Ama dikkat etmeniz en önemli nokta ise trafolu hoparlör ile bağlantı yapmanız gereken anfi modeli trafolu power anfi olmalıdır. Yoksa sistem desteklemeyecek veya bir saatten daha kısa bir süre sonra sistem yanacaktır. Anlattığım tüm bu önemli noktaları okuduğunuza göre verimli olduğu düşünüyorum. Bu yazımda gerekli bilgileri çok sıkıcı olmadan aktarabildiğimi düşünüyorum. Diğer bir başka makalemde görüşmek üzere…

Sıralama:

Duvar Hoparlörü

Duvar Hoparlörü, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Duvar Hoparlörü tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Duvar Hoparlörü

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.