Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Monitör Kabin Hoparlör

Aktif Monitör Hoparlör

Aktif monitör hoparlör stüdyo ve benzeri yerlerde artık sesin mühendisliğine kafa yormak isteyen kişiler için olmazsa olmaz bir elektronik ses cihazıdır. Bu muhteşem cihazı birçok açıdan ele almadan önce sizlere genel hoparlörler hakkında bilgi vermek istiyorum. Hoparlör deyince çoğunuzun aklına evler, sahneler ve benzeri alanlarda ses deyince göze en çok çarpan elektronik cihazlar gelmektedir. Hazır veya anlık olarak performans esnasında ki sesleri duyduğumuz birçok sesi en verimli şekilde oldukça geniş alanlara yayan bir cihazdır. Peki bu muhteşem aygıt ses sistemlerinin neresinde yer almakta ve ne yapmaktadır. Bu konuda yapmış olduğum detaylı incelemelerimi sizler ile paylaşma ihtiyacı duyuyorum.  Hopalörler aslında bir çeviricidir. Nasıl mı? Bildiğiniz üzere bir kişi veya kaynaktan çıkan sesler hava tanecikleri üzerinden ses dalgaları şeklinde taşınmakta ve mikrofon ve benzeri aygıt sayesinde de dijital ortamlara aktarılmaktadır. Dijital ortamlara aktarılan ses verileri ihtiyaca göre çeşitli elektronik cihazdan geçerek en son olarak hoparlör adı verilen bu cihazlara elektrik sinyalleri olarak gönderilir. İşte tam da bu esnada hoparlörler içerisinde bulunan donanımlar sayesinde sesin şiddetini kapasitesi ve sistemde bulunan anfi oranında arttırarak oldukça geniş alanlara duyurabilmek için ses dalgası şeklinde gönderebilir. Peki aktif hoparlör nedir? Hoparlörler kendi içerisinde temel de aktif ve pasif olarak ikiye ayrılır. Aktif olanlar direkt olarak gücü kablolar yardımıyla kaynaklardan alabilen ve pasif hoparlörleri besleyebilen türlerdir. Yani hem pasif modellere ses verisi hem de ihtiyaç duydukları gücü aktarabilen modellerdir. Şimdi ise asıl konumuz olan aktif monitör hoparlör hakkında detaylı bilgilerden bahsedeceğim. Bu konuda ki bilgiler yazımın devamında yer almaktadır. 

 

Aktif monitör hoparlörler genellikle kabin şeklinde bulunur. Yani bu aktif monitör kabin türleri adında da olduğu ve yukarıda da açıkladığım gibi aktif monitör hoparlör türüdür. Monitör ise adından da geçtiği gibi ve hayatımızda da kullandığımız ekran olarak geçen monitör mantığı ile aynı şekilde iş görmektedir. Tam anlamıyla üretilen veya hazır sesi en iyi şekilde takip edip ihtiyaç duyulan ayarlamaları en ince ayrıntısına kadar yapabileceğiniz elektronik cihazlardır. Sesin en hassas işçiliğinin yapılmasına olanak tanıyan bu cihazlar seste bulunan en ufak verileri dahi duymanıza yani işitmenize olanak tanıyacak hassaslıkta üretilmiş hoparlör türleridir.

Sıralama:

Monitör Kabin Hoparlör

Monitör Kabin Hoparlör, Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Midex.com.tr | Ses Sistemleri, Işık Sistemleri ve Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz Monitör Kabin Hoparlör tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

Monitör Kabin Hoparlör

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 606 03 03 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yonka Plaza - Mücahitler Mah. Sezen Aksu Sok. No:13/F Şehitkamil / Gaziantep

0342 606 03 03
info@yonkamuzikmarket.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.